Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tegyek, hogy ne algásodjon...

Mit tegyek, hogy ne algásodjon ennyire az akvárium?

Figyelt kérdés
Van egy 30 literes akváriumom, amiben van 5 guppi, meg 2 anci. Nincs kitéve direkt napfénynek, és levegőztetve is van a víz. Nagyon algásodik, rakódik le az aksi falára. Valami trükk, vagy marad a vegyszeres víz kezelés?
2009. szept. 5. 16:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Na először is milyen alga?megfelelő szűrésed az van?
2009. szept. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Zöld alga, és a szűrő szerintem megfelelő, a boltban legalábbis azt mondták. Aquarin szűrő, 260l/h. A szivacs egy kb 10x2x3cm-es hasáb.

Azért furcsa a zöld alga, mert a világítás elég gyér és ha jól tudom, akkor kevés fény esetén barna algának kellene jelentkeznie.

2009. szept. 5. 17:04
 3/14 anonim ***** válasza:
igen,jól tudod.ha sok az alga akkor az akvárium hátulját takard le valami feketével.én fekete kartonlapotmtettem oda.megszűnt az algásodás.napfény ne érje.és van valami hal ami azzal táplálkozik.szerezz be párat.
2009. szept. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Először is akkor tisztítsd meg az üveget,és mindent ami algás az aksiban .utána egy 50% os vízcsere.Nem lehet,hogy a túletetés miatt algásodik?A sok tápanyag is ugyanúgy beindíthatja az algásodást.Mindenképp meg kéne keresni az okát amiért algásodik.Nem tudnád esetleg áthelyezni máshová az akváriumot?Esetleg néhány növény is nagyon hasznos tud lenni. [link] ezt a fórumot is olvasd át
2009. szept. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy az aksi egy térelválasztó polcon van, ezért nincs háttere.

Van bent 2 anci, ugyan kicsit még, de elég aktívak.

Növényt most akarok venni bele, mert ami volt bent élő, azt áttelepítettem a másik aksiba. Van valami növény, amit esetleg tudtok ajánlani?


A túletetésre már én is gondoltam, de azt próbáltam követni, hogy annyit adjak nekik, amit pár perc alatt maradék nélkül megesznek. Egyébként guppik vannak bent, 5db.

Igaz tegnap előttig volt bent vagy 15-20 db guppi.


A vízcserét mindenképpen megcsinálom, meg áttörlöm az aksi falát, hogy lejöjjön róla az alga. Jó sorrend, ha először letörlöm a falát, utána szívom le a víz felét, hogy a letörölt alga a vízzel együtt távozzon?

2009. szept. 5. 17:54
 6/14 anonim ***** válasza:

A tisztítási sorrend jó.

Mivel etetsz? (típus, márka)

A 260l/h 86 literes akváriumhoz lenne ideális.

Sok tápanyagot vesz fel a microsorium, a jávai moha pedig szűrőközegként is funkcionál.

2009. szept. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Mitől függ, hogy adott akvárium mérethez mi az ideális teljesítményű szűrő?
2009. szept. 5. 18:57
 8/14 A kérdező kommentje:
A kérdésre válaszolva, száraz lemezes Terra táp, olyan, ami guppiknak való (legalábbis ez van a dobozon).
2009. szept. 5. 18:58
 9/14 A kérdező kommentje:
Bocsánat, Tetra, nem pedig Terra. Elírtam.
2009. szept. 5. 18:59
 10/14 anonim ***** válasza:
algaevő hal
2009. szept. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!