Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 40 literes akváriumba...

Egy 40 literes akváriumba milyen algázót?

Figyelt kérdés
Van 10 red cherry, 6 amanda lazac. Én vagy 2-3 oto-ra, vagy 2-3 amano-ra gondoltam. Fekete bazaltzúzalékom van, nem tudom, hogy ez mennyire számít az oto-nál.

2013. febr. 9. 18:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Otonál semennyire, mert úgyis a falon fog lógni, vagy a növényeken. Annyi, hogy egy vasfát kell neki betenni, majd arra ráfekszik ha akar, az kell neki az emésztés miatt, lerágja a rostokat róla.
2013. febr. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
szóval lehet bazalt és oto is.
2013. febr. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Értem, köszi! Ennek örülök, ők úgyis jobban tetszettek, és ha van barna algám akkor kell nekik valamit külön adni kaját?

Megfelel bármilyen más fajta fa is? Gondolok itt vastagabb kiszárított, leháncsolt, beáztatott csavart fűzfaágra.

2013. febr. 9. 19:44
 4/13 YourDestiny ***** válasza:
Mindegy, milyen fa. Én pont a vasfát nem ajánlom, mert eszméletlen mértékű csersav van benne. Tea lesz a vízből. Mellesleg az amanonál nem igen találsz jobb algázót.
2013. febr. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen, csak szerintem az amano túl nagy egy ilyen kis aksiba, és úgy tudtam hogy az oto is jó algázó.
2013. febr. 9. 21:05
 6/13 A kérdező kommentje:
Furcsa. A diszhal.info azt írja az oto-ra, hogy ne legyen éles talaj. Akkor maradok az amann-nál, csak félek hogy kimászik.
2013. febr. 9. 22:14
 7/13 YourDestiny ***** válasza:
Az amano nagy? Ez nem üveggarnéla, de nem is sepregető méret. 4 centis lesz. 40 liter simán jó neki. Az, hogy kimászik-e, a környezetétől és a víminőségtől függ. Ha jól érzi magát, nem megy sehová tető nélkül sem. Ha meg rosszul, akkor menekül. Viszont akkor már a red cherry is menekült volna. De meg vannak, nem menekülnek, így az amano se fog. A megy, a red cherry is megy.
2013. febr. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Oké, köszi! Elsőre elég úgy 2 db? Később vennék majd hozzá még 2-t.
2013. febr. 10. 06:38
 9/13 YourDestiny ***** válasza:
Legalább 4-5 példányt vennék.
2013. febr. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Annyian lesznek, csak 2 csapatba gondoltam.
2013. febr. 10. 13:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!