Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fehér, fonálszerű féreg a vízben?

Fehér, fonálszerű féreg a vízben?

Figyelt kérdés

Megjelentek ilyen fonálférgek az akváriumomban. Mivel lehetne kiirtani őket? Főleg vízcsere után jönnek elő.


Esetleg valami akvarisztikai szer, vagy valamilyen hal szóba jöhet, ami megeszi őket?



2013. febr. 9. 19:16
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Senkinek semmi ötlete? o_o
2013. febr. 9. 20:05
 2/14 anonim ***** válasza:
A-a semmi.
2013. febr. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

planária, vagy ilyen hosszú fonálféreg?


Én azt csinálnám, hogy leszívnám mindet egyenként csővel.

Meg megkeresném, hogy hol tanyáznak, hol van több.

Talajt is leszívnám és átmosnám forróvízzel vödörbe, aztán vissza.

2013. febr. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Biztos nem planária, nézegettem róluk képeket nem hasonlítanak.

Ezek ilyen vékony, cérnaszerű férgek, amik szinte sodródnak az árral, és közben próbálnak úgymond féregmozgással menni erre-arra. Néha sikerül egynek-egynek megkapaszkodnia a vasfán.


Ez a csővel leszívás nem rossz ötlet, de mivel csak vízcserekor jönnek elő sokan (ezt se igazán értem), ezért vízcsere után újra leszívni a vizet macerás lenne, nem?

A talaj JBL Manado, nem szívesen bombáznám szét az akváriumot, így is már megszenvedte egyszer ebbe a talajba való ültetéssel. :(

2013. febr. 9. 20:34
 5/14 _.-Akv-._ ***** válasza:
Egyszerű, leszívsz annyi vizet, mint vízcserekor, visszaöntöd, és vékony csővel szívsz le annyit.
2013. febr. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Ezt nem értem, bocsi (kicsit nehéz a felfogásom :)


Tehát leszívok vizet vízcserekor, majd azt a vizet öntöm vissza? Ennek van értelme?

2013. febr. 9. 22:04
 7/14 _.-Akv-._ ***** válasza:
Hát ha így megszabadulsz a férgektől, akkor igen van :D
2013. febr. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

De elmagyaráznád részletesen, hogy ezt hogy érted? :9

Leszívom a vizet, eddig oké. Utána ezt visszaöntöm, és addig szívogatom meg öntöm vissza, amíg minden férget ki nem pecázok, vagy hogy?

2013. febr. 9. 23:21
 9/14 anonim ***** válasza:

Azt olvasom, hogy pl állatorvossal felirathatsz receptre Fenbendanin 5% nevű szert, amiből egy 10 grammos csomag 250,- Ft körül van.


1 gramm Fenbendanin-t kell adni 50 liter vízhez, és ezt benthagyni 10 napig, aztán 50% vízcsere. Állítólag a halakra és a garnélákra ártalmatlan a szer.

2013. febr. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Kösz a tippet, hable. És ez amúgy valami por?

Ezen kívül nincs más szer rá?


Olvastam közben egy fórumon, hogy mások törpe fogaspontyot szabadítottak rájuk, és 2 hét alatt eltüntették ezeket az izéket. A halakkal feletetés használható ötlet szerintetek? Ha igen, milyen halakkal érdemes próbálkozni? Endler guppi esetleg? Vagy törpe páncélosharcsa?

2013. febr. 10. 10:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!