Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fehér, fonálszerű féreg a vízben?

Fehér, fonálszerű féreg a vízben?

Figyelt kérdés

Megjelentek ilyen fonálférgek az akváriumomban. Mivel lehetne kiirtani őket? Főleg vízcsere után jönnek elő.


Esetleg valami akvarisztikai szer, vagy valamilyen hal szóba jöhet, ami megeszi őket?



2013. febr. 9. 19:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Bizony, bizony, én vagyok a törpe fogaspontyos :) Tényleg levadászták őket, de sajnos a talajban még mindig tekergőznek. És a legújabb felfedezés a planária...szintén a talajban, szóval onnan nem tudják kiszedni :(
2013. febr. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Szóval az a lényeg, hogy ha teljesen nem is irtják ki, de rendesen megritkítják őket, ugye?


Egyébként nekem most az az ötletem támadt, olvasva a válaszod, hogy törpe sziklaharcsával kéne próbálkoznom. Ők a talajt is bogarásszák, és elvileg a garnélákra is veszélytelenek (legalábbis külföldi oldalakon ezt olvastam). Az egyetlen hátránya, hogy nehéz beszerezni. :(


A planáriák ugye barnás lények? Nekem vannak ilyen fehéres valamik most az üvegen, de nem nézem planáriának.

2013. febr. 11. 14:30
 13/14 anonim ***** válasza:
Nálam is fehéres színűek ezek a valamik, én planáriának gondolom őket.
2013. febr. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Nálam az a gond, hogy nem etetek még, mivel most bejáratós az akvárium. Ergo akkor nincs mit enniük. Szerinted így idővel akkor nálam is eltűnnek?
2013. febr. 12. 09:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!