Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet vmit tenni az ellen h a...

Lehet vmit tenni az ellen h a betta hím ne támadja úgy a nőstényt hanem mondjuk szaporodjanak? Mert a farkát nem tépkedi csak most már kergeti is amikor kiteszi rá a (csukjáját).

Figyelt kérdés
Nem egy agresszív állat a mollikat nem bántja a 21 literes aksiba. a 21 literes aksi jó nekik? mert mondom csak a nőstény bettára csinál ilyeneket.
2009. szept. 6. 10:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Hány hal és milyen fajta van az akváriumban?Amugy a betta ellen nem tudsz sokat csinálni.Én is szétraktan őket,amugy szaporodni,társas akváriumban NEM fog.Külön akváriumban,majd szépen megépiti a habfészket a hím,utána a nőstényt beteszed egy befőttes ővegben mellé,egy kicsit összeszoktatod őket,és utána beengeded a nőstényt,akkor idővel bekergeti a fészek alá,megtörténik a dolog,és utáa KI KELL VENNI A NŐSTÉNYT mert megtámadja,elkergeti.Ugyhogy,külön aksi kel szaporitáshoz,aztán a kicsitket sokáig kint kell hagyni a kis aksiban,szoval,kell egy külön akvárium,amugy jóformán a szaporitómedence méretet éri el a te aksid,szoval ha tudsz,szerezz egy nagyobbat.Én egy minimum 50 literest vennék,azt szépenberendezheted,stb.Szoval hány és milyen fajta halad van?üdv Lucky.
2009. szept. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Ugye van a 2 betta hím nőstény s még 2 molli az is hím nőszény. És aza aj h nem igazn tudok nagyobb aksit venni mert fér el. :(

Elég kezdő vagyok még ebe a halasba szóval ne nevess ha hülyeséget kérdezek :D A nősténynek csak úgy megerem a hasában a valami h rögtön elkezdi csinálni a habfszket vagy a kis ikrák majd csak utána tarmékenyődnek meg vagy mi :D

köszi a válaszod

2009. szept. 6. 11:09
 3/22 A kérdező kommentje:
de az nem gond h a nőstény és ahí már látta egymást?? mert én attól félek igen :(
2009. szept. 6. 11:17
 4/22 Salx Narval ***** válasza:
A lány becsíkozódása azt is jelzi, hogy érett ikrák vannak benne, ez esetben, kicsi a valószínűsége a támadásnak.Ha halvány a színe az aszt jelzi, hogy még nem ivarérett, vagy nincs benne érett ikra, ezekben az esetekben a lány nem fogadja el a hímet és bármelyik részről, agresszív viselkedés várható.Ha kicsi a hely, akkor ki kell venni valamelyiket, mert halállal is végződhet a támadás.Célszerű egyidős párt tartani.A helyed nagyon kicsi.SN.
2009. szept. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
hát nem csíkoizódik vagyis igen de vízszintesen nem pedig függőbe és ügyis csak valamikor. valamikor kicsit halványabb a színe akk csíkos, máskor meg erőtejjes nagyon sötét és nincs csík. ez most az lenne? vagy nem?
2009. szept. 6. 11:21
 6/22 A kérdező kommentje:
beszereznék én egy nagyobb aksit csakn em tudom hova tenni kicsi a soba :(
2009. szept. 6. 11:21
 7/22 A kérdező kommentje:

a ki vannak véve a mollik.

LÉgyszi írs még?? :D

2009. szept. 6. 11:34
 8/22 anonim ***** válasza:
SZia,megint Lucky vagyok,Egrészt SN tanácsait halgatsd,ő tud segíteni,meg én is próbálok:))Hosszába csíkról beszél(vízszintes csík az ivarérett) és az én nősténye is van hogy elveszti a csíkot van h visszajön,de már ívtak,tehát már elérték azt a kort,hogy ívhassanak,és én is együtt tartotta őket(a hímet és a nőstényt) aztán elválasztva a hímet és a nőstényt betettem egy 15literes aksiba,betettem segítségképp egy üveg kupakját,aztán a köré felépítette a hím a habfészket.Várd meg még elég nay lesz a fészek,és utána engedd őket össze,ha összejön a folog,akkor a fészek alá kergeti a lányt és "körbeöleli" és megtermékenyiti az ikrákat,Amik kiesnek a nőstényről,összegyüjti a szájába,és felköpködi a habfészekbe.Aztán a nőstényt idővel elkergeti,amikor befejezték(töbször "ölelgeti" és amikor már elkergeti,akkor ki kel lvenni anőstényt.De ne kövessd el azt a hibát mint én,hogy csak elválasztod őket,és hagyod ugy a dolgokat,met nekem a hím a nőstényt kergette volna,és a habfészekkel nem törődött,és szépen,kipukkadt az összes bubi,és igy az ikrák kipotogtak.Aztán kikelnek az ikrák,és ki kell venni a hímet.És a többibe SN segit,meg kijavit engem(márha visszanéz ide:))
2009. szept. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Salx Narval ***** válasza:
A színek kifakulása és elsötétedése, leginkább a stressz jele,én a vízszintes csíkokról beszéltem a párzás kapcsán.Nem a mollyk vannak veszélyben, hanem a lány betta, ha fiatal.Egy ekkora aksiban csak a hím legyen, a lánynak kell egy legalább ekkora aksi és csak párzáskor lehet összeengedni őket, és azonnal kivenni, ha bántják egymást, ugyanis a lány is bánthatja a hímet.Ha sikerült az ikrázás a lányt akkor is mindjárt vedd ki.
2009. szept. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
mindent köszi mimndkettőtöknek és ha még van valami fontos amit kell tdni a bettákról és a kicsikről akkor azt is megköszönném (ha leírjátok), mert mint mondtam semmit sem tudok róluk xd :D
2009. szept. 6. 13:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!