Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valaki hallott már a szódagép...

Valaki hallott már a szódagép 650g -os co2 patronja átalakításáról akváriumhoz?

Figyelt kérdés

erre gondolok: [link]


És az érdekelne hogy mi kell hozzá, milyen átalakító csavar, szelep, reduktor stb?



#akvárium #co2 #diy co2
2013. febr. 11. 18:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Attól függ mekkora aksiban akarod használni. Nanoba okes de egy nagyobb aksiba túl kicsi a palack. 2 kg alatt csak a baj van vele mert hamar kifogy. Szerintem nézz nagyobbat mert maga a palack nem olyan drága. A reduktor, mágnes szelep stb. ezek a drágák es ugyanúgy megkell venni a kicsihez is ....
2013. febr. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A szódagyártáshoz használatos eszközök már megragadták a hozzáértők fantáziáját. Nem bántás, jó ötlet. De ha tolómérővel nem tudod megmérni a csavarmenet átmérőjét, majd menetfésűvel megmérni a menetemelkedést, akkor te ezt az átalakítós dolgot vagy nagyon meg fogod venni, (ha érted mire gondolok) vagy csúnyán összetákolod. Fontos lenne tudni hogy a palackban mekkora nyomás uralkodik. Ha kezedben a palack, és meg tudod oldani a töltését, akkor nyomás be egy akvarisztikába, és megvenni hozzá a cumót. Ezek a palackok mind szabvány menettel vannak ellátva, mivel a palack is szabványos. Semmi kép sem ajánlom hogy barkácsolj!
2013. febr. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Esztergályos ismerősömmel készíttetek hozzá átalakítót, és egy UP aqua A 148 reduktorral tervezem használni, amit az ebayről rendelek :) van valami hiba a tervben?
2013. febr. 11. 22:19
 4/11 anonim ***** válasza:
Így nincs. Sőtt nem is kell akkor ide a kérdés. A reduktorra egy festo csatlakozó, és már mehet is a diffúzorba.
2013. febr. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egyébként nem kell hogy pont ez a típus legyen, itthon is lehet kapni reduktort. Csak figyelj oda, hogy lehessen benne cserélni a tömítéseket.
2013. febr. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Esetleg tudsz ajánlani hasonló árban(5-10e ft) reduktort, amit lehetne használni ebben a rendszerben? köszi! ha van más megoldás nem biztos hogy várok 30napot hongkongi ebayra :D
2013. febr. 12. 00:08
 7/11 anonim ***** válasza:

[link]


Van egy csomó megoldás. Csak azt lenne jó tudni mekkora nyomás uralkodik a palackban.


[link]


Én pl ez akartam használni az én házi co palackomhoz, de később rájöttem felesleges lett volna.

[link]

ez egyébként 4500 Ft.

2013. febr. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
És az utóbbit, amit te is akartál, hol tudom megvenni, kompakt kis cuccnak tűnik? :)
2013. febr. 12. 19:20
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen és szerelhető is. Membrános cucc. Ezeknek csak annyi a hátránya, hogy palackra szerelve nem kapsz visszajelzést a palack töltöttségi állapotáról. Keresek neked a neten egyet, csak nemrég értem haza. Cégünknél dolgozó takarítók használják ezt a típust, az alegységeknél.
2013. febr. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ne fáradj, megrendeltem az ebayes cuccot, mivel alatta írták hogy átalakító is jár hozzá bármilyen DIN 477 szabványú palackhoz :) remélem ez az amire nekem szükségem van.
2013. febr. 12. 23:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!