Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Axolotl? Valaki magyarázna?

Axolotl? Valaki magyarázna?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy vagy 2 AXOLOTL-t mennyi helyen tarthatók, szaporodásukról, ti mivel etetitek? Milyen fényes hely kell nekik? 2éltű elvileg úgyhogy legyen neki kimászója, vagy ne? Akinek volt/van ilyenje az írjon! hol lehet venni, van -e valami jó tenyésztő, más hallal/állattal elvan-e? színei? fajtái? hova rakjam és mekkora akváriumot?

2013. febr. 12. 13:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Először is ezt olvasd végig: [link]


Itt tudsz feltenni kérdéseket is.


És akkor amire tudom a választ a kérdéseid közül: hely olyan 60l a minimum. Ügyelni kell a víz hőmérsékletre, a túl magas hőmérsékletet nem szeretik. Lehet párban tartani őket.

Fényes hely nem kell nekik, ha raksz melléjük növényeket, max nekik (nem tudom, lehet-e melléjük növényt rakni). Nem kell neki kimászó, nem jön ki a vízből. Venni, hát ez egy jó kérdés. Akvarisztikai boltokban kérdezősködj, lehet, hogy vannak olyanok, akik tudnak hozatni.

Én nem javaslom más állattal való együtt tartását.

2 színben lehet hozzájutni: albínó és vadas. Ezen mindkettő rajta van: [link]


Ennyit tudtam segíteni. Olvasd végig a fórumot, amit belinkeltem, ott sok mindent megtudsz róluk.

2013. febr. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
aza az igazság hogy egy albínót és egy sárgát szeretnék. Albínót találok is de sárgát csak egyet 15000,- ért. 60 literbe már tartható egy pár?
2013. febr. 12. 13:57
 3/10 anonim ***** válasza:

Közben olvasgattam utána, és arra jutottam, hogy olyan 25cm-es vízmagasság kell minimum, és 100x50cm-es alapterület. Ez, ha úgy számolunk, hogy egy 100x50x30-as akvárium, akkor az 150l sajnos. Erre azt írják, hogy 4-5 axolotl is tartható, szóval 2-höz olyan 100l-el számolj kb.

A sárga az milyen? Még sosem láttam. Élőben is csak vadasat. Biztos ritka, és azért olyan drága. Amúgy olyan 3-4000ft szokott lenni.

2013. febr. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A magasság nem számít annyira, inkább az alapterulet. Magasság elég olyan 25cm, de nem hiszem, hogy 60 liter elég, még ha valahol ayt is írják. Legjobb talán egy 100x40x4O.
2013. febr. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
2013. febr. 12. 14:20
 6/10 anonim ***** válasza:

Furcsa ez a sárga szín. Valahogy nem tűnik természetesnek. :)

Tuti, hogy hosszú tenyésztés eredménye. Ha így van, akkor már tudni, miért ilyen drága.

2013. febr. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Dioxyde ***** válasza:
többféle színben létezik, nemcsak vad és albínó van arany albínó is ez drágább mint a többi meg én youtubon láttam még félig ilyen félig olyan színűt is.1800 Ft körül már lehet kapni,az arany albínót 4500 körül vettem több mint 1 éve.Növényeket is lehet rakni melléjük nem igazán foglalkoznak velük viszont halakkal nem érdemes tartani őket mert lecsipkedhetik a kopoltyú nyúlványaikon levő kis ágacskákat vagy ők kapják el a halakat.Állítólag a kicsik kannibálok,a nagyobbak már tarthatóak együtt, bár véletlenül megharaphatják egymást is pl: etetésnél,ha leesik egy végtag az idővel visszanő.
2013. febr. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Golden albino lesz az a sárga.

Nagyon jó cikk a tartásukról: [link]

Meg egy fórum: [link]


Teljesen vízi életmódot folytat, nem kell neki kimászó. Ugyanúgy be kell járatni az akváriumukat, mint a halaknak.

Maximum hasonló méretű axolotllel van tartható. Amit úgy ítél, hogy befér a szájába megeszi, vagy legalábbis próbálkozik vele. Vagy ahogy az előző válaszoló is írta, az axi kopoltyúját csipkedik meg (illetve algázók rá tudnak tapadni az axi bőrére).

2013. febr. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ti mivel etetitek? mennyire kell változatos étrend? én a halakat 2 naponta más kajával etetem hogy kiegyensúlyozottak legyenek. Illetve őket kézhez lehet szoktatni? ha igen akkor hogyan?


amire még kíváncsi vagyok hogy milyen szűrőt vegyek bele? nektek mekkorában van milyen?

2013. febr. 12. 16:28
 10/10 Dioxyde ***** válasza:
gilisztát szoktam nekik adni meg tubifex,szúnyoglárva kézből etetem őket,ha mondjuk a fejükhöz rakom az ujjam akkor rácuppannak,de nem fáj ha megharapnak :D naponta is lehet etetni őket csak vigyázni kell nehogy elhízzanak.Szűrőt meg az akvárium méretének megfelelőt vegyél.
2013. febr. 14. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!