Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Betta tartása: hogyan kezdjek...

Shazeen kérdése:

Betta tartása: hogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés
Sokadjára kérdezek a halakról. Legutóbb neonhalas akvárium volt a téma, de ugye 24 órán keresztül a szellőztetés nem megoldható, mert van hangja rendesen a kompresszornak. Bettára gondoltam. Egy nőstény és egy hím gondolom teljesen jó egy 54 literes medencébe. Nagyobb szűrőt akarok venni, mint ami gyárilag volt a sethez. (Aquael Pat Mini filter) Milyen aljzatot szeretnek? Szyn összetétel Búvóhely? Növény vagy inkább egy "bújóka" esetleg mindkettő. A szellőztetést nappalra hagynám neki, csak éjszakára állítanám le. Annyit meg gondolom labitynt kopoltyűsként teljesen könnyedén visel. Egyelőre ennyni ha még eszembe jut valami akkor még kérdezek. Köszi.

2013. febr. 12. 17:02
 1/7 _.-Akv-._ ***** válasza:
A neonhalnak sem kell légpumpa, viszont az igaz, hogy 54 literbe nem lehet.
2013. febr. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 bamboochatheone ***** válasza:
A bettának meg végképp nem kell légpumpa.
2013. febr. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

szellőztetni nem kell semmilyen átlagos halnak mert a szűrő old be elég oxigént...a szűrőnek viszont egész nap mennie kell és soha nem kapcsolhatod ki fél óránál hosszabb ideig különben elpusztulnak a szűrőbacik. van 1-2 halfajta ami igényel külön levegőporlasztást, de nem a betták közül kerülnek ki ezek sem...

hím-nőstény betta csak úgy tartható, hogy 1 hímre 3-4 nőstény különben gondok lesznek.

ÉLŐ növény mindenképp kell a többi dekor tök8 csak mészkövet ne használj.

színek mindegy, csak ne legyen ízléstelen természettől gyökeresen eltérő szín az akváriumban (pl pink és társai)

aljzatnak én homokot vettem az akváriumomba mert nekem az tetszik és pont. ez ízlés kérdése szerintem. bár neonoknak elvileg nem jó a homok de szerintem azt is megszoknák idővel...szóval szerintem ezt teljesen ízlés kérdése.

2013. febr. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szóval akkor 1 hím 2 nőstény? Sok hosszú növénnyel? Nem nagyon akarok üres foltokat, hogy ne tűnjön kopárnak. 60x30x30-as amúgy a tank.
2013. febr. 12. 19:23
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát igaziból egy hím, három nőstény, de ekkora akiba, szerintem csak egy hím való, és kész. Szerintem a sötét aljzat jobb nekik, de ez ízlés. Sok növény, búvóhely nem annyira fontos, ha csak egy hímed lesz.
2013. febr. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia ... Arra gondolj h a betta a rizsfoldeken honos... Nekem is lesz majd aprilisban a szulimre kapom majd.... En nekem egy 30l es aksiban lesz 1 him... Eleochariv parvula lesz benne meg a banasi(foggalmam nincs hogy irjak) beutesu fa lesz benne aminek a tetejerol is eleocharis parvula fog noni.... Sztem itt ha raksz be nki erdekes dolgokat amikkel tud jatszani felfedezni stb akkor nagyon fog szeretni nalad elni sok szerit a a megvalositashoz ;)
2013. febr. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

egy hímnél többet nem raknék 54 literbe.


a növényekből ne csak hosszú szálúak legyenek, kell közepes hosszúságú is. jó ha raksz be fát neki és nem mű bujkálókat kap.


természetes élőhelyén eleocharis parvula, microsorium és cryptocoryne wendtii található meg a normál (nem növényes akiba való) növények közül, gyenge sodrású és alacsony keménységű, enyhén savas a víz.

2013. febr. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!