Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Cápaharcsa tartása? (pangasius)

BB Ádám kérdése:

Cápaharcsa tartása? (pangasius)

Figyelt kérdés
mekkorára nől egy 40 l-es akváriumban? megfog enni kissebb eleven halakat? ( nem vagyok pszichopata )

2013. jan. 28. 19:49
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
100%

Kapaszkodj meg, és olvasd el ezt: [link]


Kicsit kevés a 40l, 800l (!!!) kéne neki. :D

2013. jan. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 A kérdező kommentje:
1 db 5 cm-es cápaharcsának? lélegeztetővel mindennel nem elég a 40 l es akvárium? ha megnől, kap nagyobbat
2013. jan. 28. 19:52
 3/57 anonim ***** válasza:

Miért nem kap most neki elég helyet?


Ja, a leírást, amit belinkeltem, olvasd át mégegyszer részletesen. Idézem: "Medence: Minimum 380 literes (fiatal halaknak); Halnépesség: 800 literre 4 hal"


40l-ben kb 1-2 napot bírna ki, vagy annyit se.

2013. jan. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 A kérdező kommentje:
okay:( és ez nagykorában nagy ragadozó lesz? mint ahogy írtam e leírásban. képes megenni egy neon hal, vagy akár egy sneci méretű halat?
2013. jan. 28. 20:01
 5/57 anonim ***** válasza:
79%

Bármilyen kis halat lehet 40 literben tartani, de ez nem úgy megy, hogy ha nő, akkor majd veszel nagyobbat.

Ha most nem veszel 6-800 litereset, akkor később sem fogsz.


Ha meg 40 literesbe kényszeríted, ott ameddig él, szenvedni fog, nem is kicsit.

Ha nem vagy pszichopata, akkor remélem állatkínzó sem vagy, és nem élveznéd ezt a dolgot.


Egyszerűen nem 40 literbe való hal.

Nem kell túlbonyolítani.


Egy cápaharcsa 40 cm-esre nő. 40 literbe 3 cm-esre növő halak valók.

Ez gondolom elég jól rávilágít a problémára.


Ha már megvan, minél előbb cseréld el valami vízinövényre, ne állj be a tapló állatkínzók soraiba.

2013. jan. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 A kérdező kommentje:
szeretem az állatokat, és nem akarom kínozni, de most hogy 4-5 cm az egész hal, nem várhat 3 hetet a 40l -ben?
2013. jan. 28. 20:06
 7/57 anonim ***** válasza:
61%
Hát ha azt vesszük, hogy megnő 35 centire is, és mindenevő, ráadásul az élő eleséget kedveli, szinte biztos, hogy a kisebb halakat levadássza.
2013. jan. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
100%

Kényes hal, és a kis akváriumban hamar elpusztul, nem fog bírni heteket sem. Ha később lesz keret nagy akváriumra, akkor várj addig és ne kapkodj a halvásárlással.

Ne sértődj meg nagyon, de nem tűnsz olyannak, aki képes lenne egy több száz literes akváriumot a legutolsó részletekig felelősen megtervezni és a halak érdekeinek megfelelően mindent megvenni és berendezni. Elhiszem hogy csábítóak a különlegesebb halak, de úgyis kudarc lesz a vége.

2013. jan. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
nekem régen, még kis gonosz tapasztalatlan akvarista koromban megtetszett ez és vettem kettőt egy 70 literesbe :S.....állandóan szinte ki akartak jönni az akváriumból annyira nem érezték jól magukat, sebes volt mindig az orruk, mert az üvegnek csapódtak (ezt már csak mostani fejjel fogtam fel), ha jól emlékszem egy hónapot ha éltek, nagyon sajnálom őket most is. Szóval tanácsom hogyha tényleg ilyet akarsz tartani akkor ne szarakodj most egy literessel, várd meg azt a roh**t 3 hetet, és csak azután tedd be. (amúgy meg egy akváriumnak betelepítés után egy hónapot kell mennie üresen, remélem tudod)
2013. jan. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
48%
60cm egy cápaharcsa szóval nem...!
2013. jan. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!