Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Beteg az ancim?

Beteg az ancim?

Figyelt kérdés

Két napja vettem észre, hogy az egyik ancim színe megváltozott. Világosabb barnás foltok jelentek meg rajta. Ez minek a jele? Már több mint egy éve megvannak, és eddig semmi bajuk nem volt. Algatablettával etetem őket, azt ajánlották a kereskedésben, de olvastam, hogy főtt zöldségeket is kellene nekik adni, de azt még nem mertem. Lehet ennyi a baja? "Vitaminhiány"? Más halakkal vannak együtt, algaevésre vettem őket.


Vélemények? Esetleg tanácsok, hogy hogyan, mit csináljak vele/velük?



2013. febr. 12. 21:28
1 2
 11/11 Platypus ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy ez ivarérett nősténynél normális mintázat. Kiskorukban pöttyösek, idősen meg ilyen nagyobb világosabb foltjaik vannak. Teljesen szimmetrikus a minta, ez egyértelműen jelzi, hogy a hal természetes mintája, reakció valamire. Persze ez a természetes reakció lehet valami rossz dolog jele is, például a Betták vízszintes csíkokat mutatnak stresszhelyzetben. De Anci esetében nem figyeltem meg semmi egyértelmű negatívumot ezzel a mintával kapcsolatban.
2013. febr. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!