Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez milyen betegségre utal?

Ez milyen betegségre utal?

Figyelt kérdés

Egyik neonhalam úgy kezdett úszni mintha a farkára súly lenne akasztva. Elég gyengének látszik és szaporán lélegzik.

Ez volt tegnap.

Ma felébredtem és a medence alján találtam.

A többi neon gyorsan lélegzik, de eddig semmi különösebb tünetet nem produkálnak. Összesen hatan voltak. Egyet ki kellett emelnem, egy másik ülön úszkál a többitől. Vagy hát inkább nem úszkál, csak ott van.

A többi halon semmi tünet (fekete tetra, ékfoltos razbóra, harcsa, algaevő).


2013. febr. 13. 06:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Rossz tartási körülmények, ammóniamérgezés, vagy valami súlyos fertőzés, ami az úszóhólyagra is ráment.

Tudni kellene a részleteket, akváriumméret, szűrés, vízcserék, mióta üzemel, vegyszereztél-e valamivel, mivel etetsz, hány fokos a víz.

2013. febr. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az akvárium 60 literes

külső szűrő van aktívszenes betéttel

Vizet nem cseréltem eddig

pont egy hetes az akvárium

induláskor kapott a víz vízkondicionálót

meg egy olyat amit úgy hívnak, hogy

Nutrafin Cycle

biologicalaquvarium supplement.

enni Nutrafin Max flakes-t kapnak.

a víz 24-26 fokos


A víz szinén valami leheletfinom hártya van. Ez nem tudom mi.

2013. febr. 13. 10:18
 3/5 YourDestiny ***** válasza:
A felszíni hártya lényegtelen. Hogy a sok felesleges löttyöt minek pocsoltad az akváriumba, az kérdés. Ám ha egy hetes az akvárium, akkor gondolom nem volt meg a 3-4 hetes üresjáratás (működő szűrővel) a halak érkezése előtt. Nah, a probléma meg is van fejtve.
2013. febr. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Platypus ***** válasza:

Tanulság: A Nutrafin Cycle termék nem működik, átvertek vele. Ez a cucc elvileg arra való, hogy bejáratás nélküli akváriumba azonnal lehessen halakat tenni. Ennek ellenére ammóniamérgezés jeleit mutatják, ami azt jelenti, hogy sz@rt sem ért ez a termék, mert biológiai szűrésed még nincs. Ha lenne, elbontotta volna az ammóniát a halpisiből. Ráadásul egyszerre telepítettél túl sok halat, és nem igazán az akvárium méretéhez való fajokat. Ez tovább rontott a helyzeten.


Most csinálj egy nagyon erős vízcserét, olyan 70-80%-át a víznek. A cserevizet kezeld klórtalanítóval. Utána menj el és vegyél egy rendes baktériumkészítményt, például nitrivecet. Ez sem tesz csodát, de legalább bizonyítottan jó bacik vannak benne. És cserélj pár hétig minden nap egy kevés vizet. Később el kéne gondolkoznod a halaid lecserélésén is. Neonhalból kevés példányod van, a többi faj viszont túl nagyra fog nőni ekkora helyre.

2013. febr. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem volt meg a 3-4 hét!

Feleslegesek ezek a lötyik!

Szerintem 60l-es akvárium kicsi neon halnak!

2013. febr. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!