Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 55w PL fénycső jó lehet...

Csejani kérdése:

55w PL fénycső jó lehet növényes akvarisztikához? Ez elvileg egy 60 cm-es armatúrában van.

Figyelt kérdés
2013. febr. 14. 13:23
 1/6 A kérdező kommentje:
Ha jól olvasom 6500k-s.
2013. febr. 14. 13:27
 2/6 _.-Akv-._ ***** válasza:
55w 60 cm-ben???
2013. febr. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 _.-Akv-._ ***** válasza:
De ha 6500K akkor jó, bár a méreteiben van valami furcsaság :D Szerintem vagy a wattot, vagy a méretet elírtad, de szerintem ez egy 24 wattos cső, ami 55 cm.
2013. febr. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 bamboochatheone ***** válasza:

Mert ez nem neon hanem ilyen. [link]


Ez lényegében 110 centi hosszú mert vissza van fordítva.

2013. febr. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Na olyat használtunk, csak 2db 35 Wattosat 6400 Kelvinest.


70 literes akváriumon, nagyon kevés vízcsere mellett, az eredmény, néhány hónap után (első 5 kép)

[link]


A hatodik az másfajta alga, másik akvárium, az nem oda tartozik :D Azért az első 5 az durvább.


Próbáltam egyébként rátenni a 200 literesre is, de és ugyan nem lett volna sok a 70 Watt fény, de az is elkezdett tőle nagyon algásodni, aztán inkább csak sima T8 csövekkel, meg kompakt izzókkal pakoltam tele, de úgy, hogy 1cső fehér, és 1 cső hagen flora glo (rózsaszín), meg 2 daylight kompaktizzó, abból hoztam ki így 105Watt fényt. Ez már jobb volt, ez nem algásított úgy: [link]



Na most a 6400K-s 35 Wattos duluxot, fényigényes szárazföldi növényekhez használom. Ahhoz tökéletes.



Van egy másik 35 Wattos pl csövem is, ami kék/fehér, tengeri akváriumhoz való, de az is szar. Próbáltam tengerire rakni, de a zöldalga elkezdett nőni pik-pak ott is, tehát T5 csöveket tettem rá inkább, és azzal nem algásodik.


Nem tudom, valahogy ezek a csövek nem jók, bár én nem értem hogy mért, mert azt hittem, hogy jó lesz, és luxban is elég jó, elég nagy fénye van, a növények nőnek alatta frankón, csak az a baj, hogy az alga is nagyon beindul tőle.

2013. febr. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az infókat! Maga az armatúra egyébként ez: [link]


Azért gondolkoztam rajta mert viszonylag jó árban van és jó vételnek gondoltam de ha alga invázió lesz akkor inkább maradok a 2*24w T5 nél!

2013. febr. 14. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!