Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Megvannak az ikrák a bettáimna...

Megvannak az ikrák a bettáimnak! Hogy helyezzem el a halakat?

Figyelt kérdés
Van egy 50 literes, van egy 25 literes és van egy 5 literes, hogy helyezzem el hogy feltudjam nevelni a akicsiket? vagy h jól legyenek? mert azt is hallottam h a betta hím az sokáig kis helyen is elfér, vagy pl van befőttes üveg:) És kb. mennyi idő a kicsiknek még össze lehet rakni a lányokat a hímemmel? Vagy hogy meglehessen különböztetni őket?
2009. szept. 7. 14:17
1 2
 1/12 anonim válasza:
nem értek ugyan a bettákhoz! de minálunk egy akváriumban vannak a kicsik a nagyokkal! a kicsik egy ikráztatóban! (ez egy kis négyzet pici szemű hálóval)! akvarisztikában pár 100 forit érdemes megpróbálni! a hímek pedig könnyen elkülöníthetőek ha nagyobbak már az állatok!
2009. szept. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
és az nem csúnya az akvároumban? meg egy olyan ikráztatóban egy ikra fér el vagy akár több is mert lehet h több is lesz.
2009. szept. 7. 15:03
 3/12 anonim ***** válasza:
A bettáknál azt mondtál külön kell venni meg kicsit nagyobb hel ykell neki de majd megpróbálom!
2009. szept. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
-m, -d!:)
2009. szept. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom a figyelmedbe hogy olvass utána.Ilyen fiatalon,ilyen csekély szaporitási ismeretekkel nemvágtam volna bele.Nem bunkó akarok lenni,vagy ilyesmi,én sem értek hozzá,de én nem akarok szaporitani.A hímet valmikor,asziszem ha kikeltek a kicsik akkor kell kivenni.(az apaállatot),aztán a kicsiket nem tudom mikor kell szétválasztani a hímeket egyástól.De egy jótanács : OLVASS UTÁNA!Nagyon jót tenne.Üdv Lucky
2009. szept. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
igen azt tudom h el kell venni de azért köszi s szűrő ötletet és nem egy drága hal szóval meg lehet próbálni... :)meg a boltba tejesen mát mondtak :S nm tom most...
2009. szept. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
jajj bocs ez a kérdező csak máséról írok
2009. szept. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Salx Narval ***** válasza:
100%
A víznek 28-30 fokosnak kell lennie.Az öt literes aksi elég,le kell fedni a tetejét úgy, hogy pár centi levegőréteg maradjon.Kell egy szivacsszűrő.Az akváriumban az a víz legyen, amiben születtek.Csak a hím marad az ikrákkal.Az ikrák 24-34 óra után kikelnek és egy vékony szálon függeszkednek a habfészek alján.Ha már az összes lóg, ki lehet venni a hímet is.Kb 2- nap múlva elúsznak az az elhagyják a fészket.Ettől fogva kell etetni őket,napi 3-4 alkalommal (csak annyit amit azonnal megesznek)A boltban kell kérni, ivadéknak való élő és szárított eleséget.5 csepp malchit zöldet tegyél a vízbe, az öt literhez.Két naponta cseréld le a víz felét és tegyél újabb 3 csepp fertőtlenítőt.A víznek azonos hőfokúnak és klórmentesnek kell lennie.Takard le, hogy ne érje közvetlen fény.Az ikrák alá kell még egy nagyon finom porlasztású levegőztető,ép, hogy csak buborékoljon.SN.
2009. szept. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Oé, köszi. És hogyha nicnsen szűrő az nagy baj? mert vízmelegítőt esetleg tudok cserélni de szűrőt nem biztos
2009. szept. 7. 19:05
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha felelősségteljes vagy tartsd be a fönti válaszoló tanácsait, az utánnaolvasást én is ajánlom, az meg fogja erősíteni az itt írt tanácsokat. A fiatal betták labirintszervének kialakulásakor (azzal képesek hasznosítani a légköri oxigént) könnyen probléma lehet ha a felettük lévő levegő hidegebb, tehát a már említett lefedését az akváriumnak később se szüntesd meg.

Sok sikert!

2009. szept. 8. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!