Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Amanda lazac társítható...

Amanda lazac társítható garnélákkal 32l-esben?

Figyelt kérdés

Szeretnék a garnélás akváriumomba egy rajhal fajt, ami a középső/felső rétegekben mozog inkább, a garnéláknak nem árt, és bírja a sima csapvizet. Eredetileg a Borarasokat néztem ki erre a célra, de ami bírná a keményebb vizet, azt sajnos nem lehet beszerezni a környéken.

Ezért az amanda lazacot (Hyphessobrycon amandae) néztem ki, mert most elérhető a helyi boltban.


Szerintetek neki megfelelő a csapvíz? Az akvárium egyébként 32l-es. Hány db-ot javasoltok ekkora helyre garnélák mellé? Más élőlény nem lesz az akváriumban.


Be lehet telepíteni őket úgy, hogy először kerülnek be a lazacok, és rá egy hétre (vagy kettőre) a garnélák?


És még valami. Adatlapja szerint 24fokos víz kell neki. Az akváriumomban jelenleg 22-23 fok van. Ez elég lehet így télen, vagy kellene a magasabb hőmérséklet?



2013. febr. 15. 19:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ja, de nem mondtam tovább, tehát már nem vadon fogott példányokat árulnak, mert szigorítottak is az exportjukon, meg jobban megéri itthon megvenni. Ellenállóak, könnyen tarthatóak.
2013. febr. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.


Az endler guppit most nézem, szép halak, de ők elevenszülők, ha jól tudom. Persze biztos a szaporulat elkerülése érdekében kell csak hímeket tartani. És ők biztos, hogy nem fogják bántani a garnélákat?


És még valami. A boltban, ahova járok (a közelben az egyetlen normális bolt), most vannak endlerek is, ha jól emlékszem. Az úgy működhet, hogy először ők kerülnek be az akváriumba, és utánuk a garnélák? Mert őket tudnám előbb beszerezni. A garnéla csapat meg mehetne mondjuk egy hét múlva?

2013. febr. 16. 10:13
 13/13 anonim ***** válasza:
A kifejlett rc-k nem fogják érdekelni őket, a teljesen piciket, mint minden nanohal, megpróbálják megenni. De ha van benn növény, esélyük sincs erre, szép szaporulat várható. Jobb előbb a garnélákat telepíteni, mert az első pár napban zavarodottan fognak úszkálni, ilyenkor könnyen beléjük csíphetnek a már otthonosan mozgó halak. Fordított esetben viszont, mikor már a garnélák megnyugodtak, nem fognak tehetetlenül lebegni, így nem nézik őket kajának.
2013. febr. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!