Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vízkeménységet mértem, mi a...

Vízkeménységet mértem, mi a véleményetek az eredményről?

Figyelt kérdés

Neptun tesztet használtam, hogy megállapítsam milyen itthon a víz. A vízszolgáltató adatbázisa szerint 22nk-s.


Nos, megmértem a csapvizet és GH=23nk KH=21nk jött ki. Majd ugyanezt a vizet felforralás után (megvártam még kihült) és GH=16nk és KH=12nk lett.


Picit érdekes is, mert ha jól tudom az összekénység = állandó + karbonátkeménység és forralással elvileg csak a karbonátkeménységet lehet csökkenteni. Tehát amennyivel csökkent a KH(-4nk), annyival kellett volna a GH-nak is. De az 4nk helyett elvileg 7nk-val csökkent.


Egyrészt mi ennek az oka? Pontatlan talán a teszt? (Gondoltam igen, de ha 3nk-t csal, akkor semmit nem is ér). Másrészt mit szóltok a magához a víz keménységéhez?



2013. febr. 15. 21:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen ezek a tesztek elég pontatlanok főleg a neptun amit lehet azt szinte mindent elront!
2013. febr. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 YourDestiny ***** válasza:
A Neptun-nak a pH tesztje szemét, a keménységteszt egész jó. Viszont könnyen be lehet csapni, és nem tudom az okát. A csapvizet, akváriumvizet (nálam szódabikarbónával keményített víz, mert túl lágy a vizünk) pontosan megméri. Hogy a forralás miért teszi bolonddá, nem tudom. De képtelenség, amit mutat, mert a KH is legfeljebb 3-4 értéket csökkenhet.
2013. febr. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én meg elírtam, mert KH 21ből 12 az 9, nem négy, de ez most mind1, érdekes. Akkor mi az ami megbízható? Tesztcsíkost direkt nem vettem, neptunra keménységre azt olvastam, h jó és mégis ez lett a végeredmény. :(
2013. febr. 15. 23:19
 4/13 A kérdező kommentje:
A sima csapviznek a GH-ját amúgy egymás után 3szor mértem, kétszer 23 egyszer 25 jött... Ha úgy nézzük akkor 25-16 az 9 különbség, és 21-12 az is kilenc, de ennyi erővel bármit bele lehet magyarázni, meg én is azt olvastam, h a forralás max 4el viszi lejjebb...
2013. febr. 15. 23:25
 5/13 YourDestiny ***** válasza:
A 23-25 lehet azért, mert egy-két csepp levegős volt. Én JBL-t használok KH-ra. Drága, de bitang pontos.
2013. febr. 16. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Érdekes hogy ennyivel lágyabb lett.

Én még sosem mértem forralt vizet.

2013. febr. 16. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Akkor mérd meg és mond meg neked mennyivel lett lágyabb :)


Amúgy létezik valami elektromos kütyü is amivel lehetne mérni? Pl lágyítások esetén egyszerűbb volna csak bemártani, az kiírná, és így annyiszor csinálom amennyiszer akarom...

2013. febr. 16. 10:03
 8/13 YourDestiny ***** válasza:
Természetesen létezik. Kb. 150 ezer forintba kerül.
2013. febr. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Csak ph-t tudnék mérni, most NK tesztem nincs itthon.
2013. febr. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hát a 150ezer az kicsit sok :) Akkor mindenki ezt a csepegtetős fajtát használja? JBL vagy Sera is ugyanígy működik? Nálam a neptun tesztnél a GH mérésére szolgáló folyadéknál elég sokszor levegős akart lenni a csepp, ezért is mértem 3szor meg, és próbáltam úgy csinálni, hogy ha láttam, hogy levegős, akkor azt az ujjammal leszedtem és nem csepegtettem bele. A másik kettőnél nem volt ilyen gond...
2013. febr. 17. 19:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!