Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vízkeménységet mértem, mi a...

Vízkeménységet mértem, mi a véleményetek az eredményről?

Figyelt kérdés

Neptun tesztet használtam, hogy megállapítsam milyen itthon a víz. A vízszolgáltató adatbázisa szerint 22nk-s.


Nos, megmértem a csapvizet és GH=23nk KH=21nk jött ki. Majd ugyanezt a vizet felforralás után (megvártam még kihült) és GH=16nk és KH=12nk lett.


Picit érdekes is, mert ha jól tudom az összekénység = állandó + karbonátkeménység és forralással elvileg csak a karbonátkeménységet lehet csökkenteni. Tehát amennyivel csökkent a KH(-4nk), annyival kellett volna a GH-nak is. De az 4nk helyett elvileg 7nk-val csökkent.


Egyrészt mi ennek az oka? Pontatlan talán a teszt? (Gondoltam igen, de ha 3nk-t csal, akkor semmit nem is ér). Másrészt mit szóltok a magához a víz keménységéhez?



2013. febr. 15. 21:15
1 2
 11/13 YourDestiny ***** válasza:
Ezért utálom a Neptunt. Nem lehet egy normális mérést elvégezni a levegősödés miatt. Én a JBL-ről tudok nyilatkozni, amint írtam. Abból levegős cseppet kierőszakolni nem tudsz. Nekem bevált, mindig ugyanannyit mér, ellenben a Neptun +-1 eltéréssel mindig. A forralás dolgot még nem próbáltam a JBL-el, mert nem tudom. Nálunk 3-4 nk-s a csapvíz, a KH 2,5. Ezt hová csökkentsem? :)
2013. febr. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 _.-Akv-._ ***** válasza:

Ezzel az Anal AQUA-val próbáltátok már? XD

[link]

2013. febr. 18. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Hát most kicsit irigyellek a víz miatt :)


Az előbb mértem barátnőméknél is. Két faluval odébb. Vízadatok szerint itt elvileg szintén 22nk.


Sima csapvíz: GH=27nk KH=24nk

Forralt víz: GH=20nk KH=18nk


Mindkettőnél 6-7 a különbség, tehát szerintem lehet, hogy jó ez csak 1nk-nyi különbség a pontatlanságból jön. Ebben az esetben kb 6nk-t csökkent a víz forralással.

2013. febr. 18. 19:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!