Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nem mindennapi ötlet szűrőakvá...

Nem mindennapi ötlet szűrőakváriumra! Megvalósítható lenne, működne? (bőven lent)

Figyelt kérdés
Van egy ötletem, amit kivitelezhetőnek tartok! 250 literes az akváriumom. A sima alsópolcos szűrőakvárium nekem nem lenne megfelelő, mert még ha sikerül is megoldanom a víz lejutását, akkor is csak egy nagy lassú biológiai szűrőt építenék. Én viszont a mechanikai szűrést is ezzel akarnám megoldani, hogy az akváriumban ne is legyen belső szűrő. Na most az ötletem a következő:D Vennék egy 60 literes akváriumot vagy akár nagyobbat is és vágatnék rá üvegtetőt. A tető és az akvárium találkozását mindkét rész felől vízhatlan gumival futtatok végig, azaz ragasztom hozzá, így ha erősen egymáshoz nyomódnak vízhatlanná válik a szűrőakvárium (pont mint egy gyári külső szűrő)! Ezt a nyomást az akvárium külső falára ragasztott több kapoccsal érném el, azok biztosan stabilan és erősen megfognák. A tetőt átfúrnám két helyen, egy be- és egy kimeneti csövet (vízhatlanul szintén) ezekbe beleragasztanék. Vennék egy 3000 l/h-s teljesítményű vízpumpát is. Mivel vízhatlan az egész szűrőaksi, ezért ha bekapcsolom a vízpumpát (persze előtte gondosan feltöltöm az aksit színültig vízzel) akkor el kezdi szívni a vizet ki az akváriumból, mert levegőt már nem tud, mert le van zárva légmentesen a rendszer. Tehát azért szívná ki a fenti akváriumból a vizet a szűrő, ami nyomja erősen fel a vizet a fenti akváriumba, mert amúgy vákuum képződne a lezárt szűrőaksiban, ezért az egyetlen hely ahol be tudd jönni valami az a bemeneti nyílás, melynek vége a fenti akváriumban van. Így egy vízpumpával le és fel is hoznám a vizet, miközben meg is szűrtem azt. Ez az én ötletem, egyelőre elméletileg nem látok benne hibát, tapasztalatom viszont nulla.
2013. febr. 17. 00:42
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
De azt nem vágod, hogy akkor nem tudod kimosni a szűrőanyagokat?
2013. febr. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
azt írtam, hogy csapokkal lezárom a tetőt szorosan az aksihoz, de ezeket a csapokat ugyanígy fel is tudom nyitni (ha leállítottam a szűrőt) és akkor kiveszem a szűrőanyagokat és kitisztítom
2013. febr. 17. 11:53
 13/28 anonim ***** válasza:

De hogy oldanád meg a tetején a tömítést?

Mivel? Milyen csatokat használnál, vagy milyen módon tudnád rászorítani a tetőt? Hogy rögzítenéd magukat a csatokat?

Mert nyilván, levehetőnek kell lenni, különben belekezdeni is kár.

Amúgy kezd kicsit értelmetlenné válni a dolog.

Mármint a kérdés létjogosultsága. Mindenki, kivételnékül azt írta, hogy teljesen logikátlan, extra bonyolult, és fölösleges üvegből csinálni, ennek ellenére abból csinálod, tehát akkor mi a kérdés?

A választ megkaptad a kérdésedre.

Ha megerősítést vársz a hibákra, azt máshol keresd, itt nem fogod megtalálni.


Ha mindenképpen üvegből akarod csinálni, akkor ne akvárium kormát csináltass, hanem gyári külső szűrő formát, amiben a víz alulra megy, és alulról felfelé szivárogva megy át a szűrőközegeken. 100-szor hatékonyabb.

Illetve nem is hiszem, hogy bárhogy máshogy hatékonyan megoldható lenne a szűrés és a légtelenítés.

Ha oldal irányba folyik a víz, az nagy sz.opás, nem hiszem, hogy úgy összejönne a dolog.

Ezért is jó a pvc cső, meg a hordó, a gyári szűrőket sem véletlenül rakják úgy össze.


Az oldalüvegeket, és a tetőt ki kell fúratni az üvegessel, gondosan megtervezve, hogyan, mivel fogod leszorítani a tetőt. Legyenek rögzítési pontok, ahova tudsz mondjuk csavarozni, vagy nem tudom, ez már a te problémád, hogy ezt kitaláld.

Az üveg éleit és sarkait tökéletesen simára, ívesre kell csiszoltatni, hogy ne pattanjon, ne repedjen. Sokkal többet lesz mozgatva, mint egy akvárium, úgyhogy ez lényeges, sokkal jobban bírja úgy a gyűrődést hosszútávon.

Mindent összevetve elképesztően bonyolult dologgal rongálod be saját magad, a vizuális ingerért, hogy lássad, hogy folyik a víz a szivacsok között.

De úgy látom, már elhatároztad... meg írtad is, hogy nulla tapasztalatod van.

Hát majd most szerzel. Végül is van olyan ember, aki csak a saját kárán képes tanulni, szóval hajrá.

2013. febr. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Ja, látom, csak a csöveknek fúrnád az akváriumot, a csapokat ragasztanád.

Milyen ragasztóval? Amúgy békapánttal kell csinálni.

Hát nem tudom, folyamatos nagy erejű nyíró feszültségnek lenne kitéve a ragasztó. Talán valami spéci üveghez-fémhez való 2 komponensű ragasztóval.

És a csöveknek fúrt lyukak széleit is ívesre kell csiszolni, különben akár üvegszilánk is kerülhet az akváriumba.

2013. febr. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Nincs olyan megoldás, ami a zárólapot az akvárium tetején tartaná. Még a PVC-re is csavarozzák a pántokat, nincs ragasztó, ami megtartaná.

Ha mindenképpen üvegből akarod, akkor legyen nyitott rendszerű. Hosszabbítsd meg az akváriumot egy ugyan olyan magas, 15 centi széles szűrőakváriummal, az szinte úgy fog tudni működni, mint egy hatalmas belső szűrő.

2013. febr. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
nincs hely az akvárium mellett sehogy, csak alatta! Vannak építész, burkoló ismerőseim ők majd segítenek megoldani a tökéletes zárást, a légmentességet.
2013. febr. 17. 13:38
 17/28 Pendulum92 ***** válasza:
Akárhogy is csinálod, én nem vonnám össze a mechanikai meg a biológiai szűrést.
2013. febr. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 Pendulum92 ***** válasza:
Valamelyik mindenképp nem lesz kielégítő. Két ló közé fogsz esni.
2013. febr. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Nem két szék közé?:D

Én úgy látom egyébként, hogy hiába az észérvek, amíg ki nem próbálja, addig nem mond le róla. Én is építész vagyok egyébként, burkolóval is dolgozom, mégsincs semmi világmegváltó ötletem a rögzítésre. 250 liter víz a padlón viszont nem fest jól.

2013. febr. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
azt nehéz elhinni, hogy az üveget egyszerűen képtelenség vízhatlanná tenni érintkezésnél, ezzel szemben a hordókat, pvc-t mind lehet. Próbáljam meg akkor plexivel az üveg helyett az legalább műanyag és átlátszó is?
2013. febr. 17. 16:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!