Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nem mindennapi ötlet szűrőakvá...

Nem mindennapi ötlet szűrőakváriumra! Megvalósítható lenne, működne? (bőven lent)

Figyelt kérdés
Van egy ötletem, amit kivitelezhetőnek tartok! 250 literes az akváriumom. A sima alsópolcos szűrőakvárium nekem nem lenne megfelelő, mert még ha sikerül is megoldanom a víz lejutását, akkor is csak egy nagy lassú biológiai szűrőt építenék. Én viszont a mechanikai szűrést is ezzel akarnám megoldani, hogy az akváriumban ne is legyen belső szűrő. Na most az ötletem a következő:D Vennék egy 60 literes akváriumot vagy akár nagyobbat is és vágatnék rá üvegtetőt. A tető és az akvárium találkozását mindkét rész felől vízhatlan gumival futtatok végig, azaz ragasztom hozzá, így ha erősen egymáshoz nyomódnak vízhatlanná válik a szűrőakvárium (pont mint egy gyári külső szűrő)! Ezt a nyomást az akvárium külső falára ragasztott több kapoccsal érném el, azok biztosan stabilan és erősen megfognák. A tetőt átfúrnám két helyen, egy be- és egy kimeneti csövet (vízhatlanul szintén) ezekbe beleragasztanék. Vennék egy 3000 l/h-s teljesítményű vízpumpát is. Mivel vízhatlan az egész szűrőaksi, ezért ha bekapcsolom a vízpumpát (persze előtte gondosan feltöltöm az aksit színültig vízzel) akkor el kezdi szívni a vizet ki az akváriumból, mert levegőt már nem tud, mert le van zárva légmentesen a rendszer. Tehát azért szívná ki a fenti akváriumból a vizet a szűrő, ami nyomja erősen fel a vizet a fenti akváriumba, mert amúgy vákuum képződne a lezárt szűrőaksiban, ezért az egyetlen hely ahol be tudd jönni valami az a bemeneti nyílás, melynek vége a fenti akváriumban van. Így egy vízpumpával le és fel is hoznám a vizet, miközben meg is szűrtem azt. Ez az én ötletem, egyelőre elméletileg nem látok benne hibát, tapasztalatom viszont nulla.
2013. febr. 17. 00:42
1 2 3
 21/28 Pendulum92 ***** válasza:

Két szék vagy két ló, lehet összekevertem :D


Az az alapgond az egészben, hogy egyben akarod megoldani a két szűrésfajtát. Ha veszel egy 3000 l/h-val működő vízpumpát, lehet, hogy az elég áramlást kavar, de biológiai szűrésed ekkora áramlás mellett nem sok lesz. Ha le is fojtod, hogy legyen, akkor meg nem lesz elég áramlásod a mechanikai részéhez. Ekkora akvárirumnál nincs arany középút. Sok bajtól megóvnád magad, ha belátnád ezt.

2013. febr. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
a biológiai szűrést megoldanám egy kicsi olcsó gyári külső szűrővel akár, viszont ezt meg mechanikai használnám
2013. febr. 17. 17:47
 23/28 Pendulum92 ***** válasza:
250 literbe kicsi, olcsó bolti külső szűrő nem lesz elég.
2013. febr. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 Pendulum92 ***** válasza:

Ja, és mechanikai szűrésre nem kell 60 literes akvárium.


Vagy még azt csinálhatod, hogy fogod az akváriumot, és 2 részre osztod. Egyik lesz a mechanikai, másik a biológiai fele. Mondjuk a 60 litert 50-10 arányban, a 10-esbe raksz kerámiahengert,durva szivacsot, sűrű szivacsot. A biológiai részbe meg sok-sok olcsóbb cuccot: lávakő,rasselzsák,és egy pár liter(3-4) siporaxot, ja meg szivacsot a siporax elé.


Egyikhez lehet a 3000 l/h, a biológiai részbe meg mondjuk 1200 l/h.

2013. febr. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
ez tetszik! felosztanám az egészet két részre, egy biológiai és egy mechanika részre!
2013. febr. 17. 19:02
 26/28 A kérdező kommentje:
mindkét részhez külön pumpa lesz és külön csövek. Ha már nehezen megoldom ezt a rendszert akkor egy kettéosztás nem a világ vége, és így végülis akkor minden igényt kielégítek egy 250 litereshez. Ha ilyet használnék kellene még belső szűrés?
2013. febr. 17. 19:04
 27/28 Pendulum92 ***** válasza:

Szerintem nem, de ismétlem sosem volt még ekkora akváriumom, majd valaki megerősít, ha működhet elméletben.


De hát a puding próbája az evés :D

2013. febr. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Voza válasza:
Nem tudom, hol állsz az épitésnél,de plexit csak hátulsó falon használj vagy alsón, mert az karcolódik. Ahól össze ragasztod az üveget véglegesre oda tanácsolnáma szélvédő ragasztót. Az birni fogja, meg ahoz van egyfajta primer ami megnövelia aragasztás erejét. Meg esetleg úgy megoldani, hogy nem alá szereledbe, mert szerintem üvegre nem tudsz majd úgy ragasztani, hogy kibirja a rögzitést, a légmentes össze huzást. Ezt vagy úgy oldanám meg, hogy körbe furi és úgy arra kapna egy "fém szalagot" amivel, meg amihez huza össze. Meg vannak még ilyen nagyon puha szilok, egyenletesen körbe nyomni az alsó üveg keretét (amire ál az akvárium) és akkor ahogy ráteszi ez lesz egy tömitő réteg, vagy esetleg tejgumit tenni oda. Meg egy ötlet, mi lenne ha nem alá tenné, hanem oldalra? térfogalitag ugyan anyi marad a hely, de az egyik szűrőa jobb oldalá a másik szürő a bal oldalán lenne, igy könyebba léglenenitése, és mivel hogy csak melé kell teni nem kell bonyulult bilincsekel fáradozni és ugyan úgy lehet üvegből.Igazából ebben tudok segíteni Biztos, jól fog kinézni. Majd képet küldhetneróla ha kész lesz.
2013. szept. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!