Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért pusztult el a hal?

Miért pusztult el a hal?

Figyelt kérdés
13.-án vettünk az akváriumba egy halat, tegnap estére fent feküdt a víz tetején. A víz tiszta volt (egyszer kicsit bepiszkolódott de a szűrő megtisztította), a hőmérséklet ideális volt neki, kaját nem adtunk neki túl sokat. Mi lehetett a baj? :/

2013. febr. 17. 18:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Mekkora akvárium, milyen hal, milyen szűrő?

Látszott e valami betegségre utaló jel a halon?

2013. febr. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 bázis2345 válasza:
szerintem azért mert lehet hogy megfázott ugyan a hőmérséklet változás nem tesz jót a halaknak lehet hogy hidegből melegbe vitted
2013. febr. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
28*16*36 az akvárium. a hal fajtáját most hirtelen nem is tudom(nem én vettem és nem is értek én hozzá igazán). Túl nagy hőmérséklet változás nem volt, a víz is nagyjából mindig olyan hőmérsékletű volt, amilyet neki kellett biztosítani. betegségre utaló jele nem volt, két napja kicsit olyan volt, hogy sokszor feljött a víz tetejére, meg nem nagyon mozgott. tegnap viszont már úszkált,nem csak úgy lebegett,ezért is nem értem mi történt estére... :/
2013. febr. 17. 18:31
 4/17 _.-Akv-._ ***** válasza:

16 liter. Ez olyan 14 liter nettóban, még kevesebb. Ekkorában minden hal kinyiffan. Ha még mindent jól is csináltál volna (amit nem hiszek) akkor is meghalt volna.


Ez alkalmas csiga, és garnéla tartására. Szűrő van bent?

2013. febr. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
szűrő van bent igen. de hát pl aranyhalat is szoktak olyan egészen pici akváriumban tartani!
2013. febr. 17. 18:38
 6/17 anonim ***** válasza:

Azzal kezdeném, hogy minden halnak más igényei vannak, ha még a fajtáját se tudod, hogy a fenébe gondoltad, hogy majd az valamitől életben marad, mikor azt se tudod, milyen körülmények kellenek neki?


Na mindegy, ahogy elhangzott tök mindegy milyen hal, 16 liter teljesen alkalmatlan hal tartásra, ezen kívül az állatvédelmi törvény szerint is állatkínzásnak minősül ekkorában halat tartani.


A hal vagy mérgezésbe halt bele, vagy pusztán a körülmények okozta stresszbe.

2013. febr. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Igen, aranyhalat is szoktak ekkorában tartani, néhány napig.

Aztán az is meghal.

Az, hogy a reklámban ezt látod, az nem jelenti azt, hogy az működik is.

2013. febr. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 _.-Akv-._ ***** válasza:
"de hát pl aranyhalat is szoktak olyan egészen pici akváriumban tartani" Ez egy tévhit, aranyhalnak minimum 150 liter kell.
2013. febr. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

30 liter alatt eleve tilos gerinces állatot tartani, elvileg.

Gyakorlatilag ez elég szűken szabott méret ahhoz, hogy egy állat ekkora élettérben élje le az életét.

Ez kb olyan, mint ha egy kutya kutyaólban élné le az életét.

Még a nanohalaknak is minimum 40-45 litert mondanék, amiben kényelmesen, egészségesen lehet őket tartani.

2013. febr. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
mivel emlékezetem igen félrevezetett itt mindent így telefonos segítséggel kiderült hogy van az 30 literes (szóval nem jól emlékeztem méretekre). a hal pedig betta (volt)
2013. febr. 17. 18:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!