Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ivadéknevelő akváriumnak...

Ivadéknevelő akváriumnak lehet használni 30 liter alattit?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom a törvény csak a kifejlettek tartását tiltja.

2013. febr. 17. 20:52
1 2
 11/18 _.-Akv-._ ***** válasza:
De az hogy a halak megeszik egymást az természetes, de a xifók a természetes élőhelyükön nem 60 literben vannak.
2013. febr. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
igen , de akkor sem kell jól lakatni őket a többi hallal , meg én őket se tenném egy duncos üvegbe , mert 25 literes Szögletes akváriumot lehet venni 3000 ért már
2013. febr. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
én akár mérget is veszek rá ,hogy egy kis hal amikor megszületik a természetben egy hal sem eszi meg mert kellően eltud bújni , meg pl nálam mikor megszületek külön vettem a nőstény szifót megszült csak 10 et :( vissza tettem majd a kicsiket is és 3 hétig nem is láttam őket most előjöttek a többi hal feléjük sem néz , ők is érzik hogy mikor jöjjenek elő . meg ha a természetben megeszik akkor neked is megkel etetned a halaidat a szegény kicsinyeiddel ? pl én néha napján tegyem be az ékszerteknősömet az aksimba hogy falatozzon mert az a természetes ? )
2013. febr. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 _.-Akv-._ ***** válasza:
Akkor nem is etethetsz élőkajával halakat?
2013. febr. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 _.-Akv-._ ***** válasza:
Pont jók élőkajának, azt szeretik :)
2013. febr. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
nem csak fagyasztottal! most is elnézem a kis szifóimat ahogy veszekednek/játszanak tök cukik :) . nem lenne szívem velük etetni a többi halat. én is csak azért nem vagyok vega mert úgy vélem, ami már nem él azt miért ne egyem meg? :D
2013. febr. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
én konkrétan azért hagyom bent a kis guppikat élő eleségnek, mert nincs kedvem azért felnevelni őket, hogy szintén élő eleségnek vigyék el a többségüket. akkor már inkább az én halaim egyék meg őket...
2013. febr. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

OFF

Itt a "nem vega" emberkének mondanék néhány dolgot, bár remélem a fiatalsága miatt ilyen kis butus...

Tehát, azért eszel meg döglött állatot, mert már úgysem él. Hát még jó, miattad ölik le, hogy meg tudd enni, nem azért van a boltok polcán, mert már öreg volt... Ha pedig megveszed, mert neki már úgyis mindegy, akkor másnap kerül a következő a polcokra. Felszabadítasz egy helyet, profitot termelsz. Tehát az elved hatalmas sutaság. Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy legyél vega, csak el kell ismerni, hogy bizony az embernek állatot kell ölnie a táplálékszerzés miatt, ezt el kell fogadni.


A kishalakra visszatérve, a természetben 100-ból 1-2 él idős korig, a többi már ivadékként elpusztul. Gondolj csak bele, nincsenek tömve a vizek halakkal, pedig 1 nőstény 50-100 utódot hoz világra HAVONTA, ha már xiphoról beszélünk. A tiéd sem 10-et szült, annyi maradt meg. Gondolj csak bele, ha mind megmaradna, kipúposodnának a vízből. Az akváriumokról pedig nem is beszélve... Lehetetlen mindet megtartani. Hogy mennyire kínzás velük etetni... Hát nem kevésbé, mint élve lefagyasztatni az eleséget és azt mondani, hogy mosom kezeimet, ezek már döglöttek...


ON

Megfelelő méretű halakhoz lehet használni kisebb nevelőt. Guppiknak például elég a 20 liter, amíg elérik az 1 centis kort.

2013. febr. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!