Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Talajszűrés. Ezek működhetnek?

Pendulum92 kérdése:

Talajszűrés. Ezek működhetnek?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodtam, hogy valami hosszú,lapos porlasztót berakok a sóder alá (1-3mm), majd rákötök egy légpumpát.


Így az aljzaton keresztül is át kell mennie a buborékoknak, így mozgatva a vizet közöttük. Ergo az aljzat szűrőanyagként viselkedne.


A másik verzió:

A házi külső szűrő befolyó csövét ugyanúgy rákötném egy ilyen porlasztóra,azt betenném az aljzat alá, ekkor a víz rá lenne kényszerítve, hogy átfolyjon az aljzaton.


Valaki gondolkozott már ilyen megoldásokon?



2013. febr. 18. 14:05
1 2
 1/18 _.-Akv-._ ***** válasza:
Hát fontos a jó szűrés, de szerintem ennyire nem kell túlbonyolítani. Már most is van 2 belsőd, meg egy házi külsőd nem?
2013. febr. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Mind a két megoldás jó de ez inkább akkor funkcionálna jól ha ott lenne a belső/külső beszívó csöve mert a talajból mindig felemelné a koszt és akkor be tudná szívni a szűrő!De amúgy jó ötlet meg van is ilyen csak az ilyet az egész akvárium talajba szokták tenni szóval az ilyet nagyba szokták csinálni és olyankor nagyon jól funkcionál biologiai szűrés ként!
2013. febr. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
34%
Akv szűrésből sosem elég!
2013. febr. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Jelenleg egy sera fil 120, és egy 2l-es szivacs pumpával látja el a szűrésemet. Költözés után(2-3 hét) építek egy házi külsőt, és ez mellé szeretném ezt a talajszűrést.


Igazad van Bombhii, nem lehet "túlszűrni" egy akváriumot.

2013. febr. 18. 14:28
 5/18 A kérdező kommentje:

[link]


Azt tervezem, hogy ezt beteszem a sóder alá, és rákötök egy légpumpát. Ez 45cm hosszú, az akváriumom 60. Tehát majdnem az egész hátsó részen fog jönni a buborék, talán még szép is lesz :D Ja, és hátulra lesz felhordva a sok sóder a térhatás miatt, tehát elég vastag szűrőrétegen fog átmenni. Mindössze 510 ft ez a porlasztó, légpumpám meg amúgy is van. Ennyit megér.

2013. febr. 18. 14:38
 6/18 anonim ***** válasza:
Ja hát ennyit meg ér mondjuk nálam nem lenne jó egy hogy 100cm hosszú az akvárium 2 meg hogy nálam táptalaj is van!
2013. febr. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Igen, a te aljzatod valszeg felkavarná,de nálam még jó is a sóderhez.

[link]

ez a légpumpa meg tudja hajtani a 45 cm hosszú követ?

Engem az érdekelne konkrétan, hogy nem "gyengül"-e el? Nyomja a levegőt a másik felén is valamilyen szinten?

2013. febr. 18. 14:56
 8/18 anonim ***** válasza:
Ugye ha jól gondolom ez ugyan olyan elven működik mint egy esőztető szóval persze elgyengül de jön a másik felén is viszont nem vagyok benne biztos hogy ez a légpumpa bírná ezt a 45cm-t!
2013. febr. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
én is pont a légpumpáson agyaltam, hogy jó lenne csinálni de sajnos a homokom felrepülne tőle :S
2013. febr. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Ja zsebev jó hogy mondod nekem is felvinné a talajom is mert nagyon apró és könnyű de szerintem légpumpából jó lenne azért legalább egy 200l/h-s!
2013. febr. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!