Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Összeköltözés előtt és után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összeköltözés előtt és után hogy működhetnek az anyagiak?

Figyelt kérdés

Tehát most még előtte vagyok, de már most többet vagyok a páromnál mint otthon. Be kellene szállnom a rezsibe? És milyen arányban? A párom azt mondja hogy ne törődjek vele, de aggódom hogy egy bizonyos számlája miattam lesz jóval több. Fél éve vagyunk együtt és most jön majd a fél éves elszámoló számlája mert átalányt fizet.


Összeköltözés után pedig én közös kasszát szeretnék az első pillanattól. De ő minden fizetését bankkártyára kapja és arról vásárol, arról fizeti a számláit szinte nem is használ készpénzt. Ez hogyan kivitelezhető?

Ő csak úgy emlegeti hogy majd beszállok a rezsibe ha vele élek. De én mindent szeretnék tisztán és közösen. Nem úgy hogy ez az enyém az a tiéd? Ugye ez a felfogás a normális?

Tartok tőle hogy ő nem akar majd még közös kasszát egy ideig. De talán ez is érthető.

MEddig várhatok arra hogy közös kasszára kerüljünk?


2012. febr. 4. 12:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Már nem azért, de ezt nem a barátoddal kéne megvitatni? Vele készülsz összeköltözni...


Szerintem ha beszállsz a rezsibe pénzzel, vagy vásárolsz kaját, nem fogja kihajítani az ablakon, hogy márpedig ezt nem ő vette, nem ő pénze, nem kell neki... Tessék, közös kasszára is kerültél...

Vagy nem értem hogy gondolod?

2012. febr. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát az hogy az én pénzemet költöm csak az még nem közös kassza. Tudtommal a közös kassza az hogy egy helyen tartjuk a pénzünk és mindketten hozzányúlunk ha szükségünk van rá. És nem az hogy egyszer te vásárolsz, egyszer én.


És a kérdésem eleje pedig kinél hogy működik arra vagyok kíváncsi. Szokás e beszállni a rezsibe ha még nem élek ott de sokat vagyok nála. ÉS rezsin ne a bevásárlást értsd. Természetes hogy vásárolok neki is ha ott vagyok és leugrom a boltba....

2012. febr. 4. 12:09
 3/5 anonim ***** válasza:

Én ugyan még nem költöztem össze barátommal, de a közös kassza fogalmát én mindig úgy képzeltem, hogy én fizetem mondjuk a kaját ő meg a rezsit, vagy fordítva, annak függvényében, kinek van több fizetése. Vagy felesbe. Vagy tökmindegy, ahogy megállapodunk, de nem úgy, hogy van egy közös számla, amire az én számlámra utalt fizetést átküldöm, meg ő is az övét, hogy aztán onnan küldjük tovább a víz-gáz számlát, csak mert így közös. :D

De ahogy érzed, kérdezd meg párod, ő hogy szeretné?

2012. febr. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mivel csak összeköltöztök, nem házasodtok össze én a közös kasszát elfelejteném, még házasság alatt se nagyon jó, ha minden közösbe megy. Ha odaköltözöl akkor az a minimum, hogy a rezsi felét állod te, bár ha fizet lakbért akkor annak is illene a felét kifizetni. Ha saját lakása nekem eszembe se jutna lakbért kérni a páromtól. Ha közös kaján vagytok akkor azt is felezni lenne logikus vagy egyik héten te vásárolsz be másik héten ő.


Ha nem fizetsz bele semmibe, én a helyedben eléggé kitartottnak érezném magam. De nem mindneki látja egyformán a dolgokat. Ha nem akarsz élősködni akkor álod mindennek a felét, még ha nem is akarja. Szakítás után a férfiak hajlamosak csalódottságukban felemlegegtni, hogy "bezzeg eltartottalak és éltél rajtam". Előzd meg az ilyesmit.

2012. febr. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy működött, hogy az exem fizette a lakáshitelt és a kaját, minden más számlát pedig én. Vagyis megmondta, hogy mennyi a számla és én letettem azt az pénzt az asztalra. Összegszerűen kb. kétszeresét fizettem, de jobban is kerestem. A fizetésünknek 50-60%-át vitte el ez.

A benzint és az extra kiadásokat (pl. tv, utazás) én álltam.

A válás után mégis megkaptam, hogy ő tartott el engem. :-)


Ha lett volna közös kassza, akkor biztos, hogy semmim nem maradt volna a hobbimra. Az ajándékozás is furcsa közös kasszából.

2012. febr. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!