Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Talajszűrés. Ezek működhetnek?

Pendulum92 kérdése:

Talajszűrés. Ezek működhetnek?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodtam, hogy valami hosszú,lapos porlasztót berakok a sóder alá (1-3mm), majd rákötök egy légpumpát.


Így az aljzaton keresztül is át kell mennie a buborékoknak, így mozgatva a vizet közöttük. Ergo az aljzat szűrőanyagként viselkedne.


A másik verzió:

A házi külső szűrő befolyó csövét ugyanúgy rákötném egy ilyen porlasztóra,azt betenném az aljzat alá, ekkor a víz rá lenne kényszerítve, hogy átfolyjon az aljzaton.


Valaki gondolkozott már ilyen megoldásokon?



2013. febr. 18. 14:05
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Én okos voltam és apró sódert tettem bele eleve :D Praktikusabb :)
2013. febr. 18. 15:07
 12/18 anonim ***** válasza:
Ezzel szerintem sályrály lenne : [link]
2013. febr. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Hát, akkor már inkább veszem a 30cm-eset. Igazából kiegészítő szűrés és díszítő elem lenne egyben, a külsővel oldanám meg a java biológiai szűrést :)
2013. febr. 18. 15:09
 14/18 anonim ***** válasza:
Értem akkor ez csak egy kis + lenne mert van és akkor már felhasználod akkor jó lesz azzal is!
2013. febr. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Platypus ***** válasza:
A talajszűrés csak laza és porózus talajokkal működik jól. Sóderhez nem érdemes beszerelni. Amúgy van ennek sokkal jobban működő módja is. A talaj alatt végig műanyag rács van. A rács egyik végében egy cső visz fel a felszínhez, és a cső alsó vége alá ér le a légpumpa. A buborékok a csövön felfelé magukkal viszik a vizet, ami áramlást eredményez. A feláramló víz a rács alól pótlódik, ahová a teljes talajfelületen keresztül szivárog le.
2013. febr. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Platypus:


Nem igazán értettem amit írtál. De én alapvetően nem a hagyományos értelemben vett talajszűrést akarok, felesleges lenne vele vesződnöm, mikor lesz egy külső is. Van egy légpumpám, amit fel szeretnék használni. Ha simán a porlasztókövet ellyezem hátul, az is jó lenne, de ha a sóder alá tenném, talán valamivel több haszna lenne, mivel a buborékok mindenképp törekednének felfelé, így átmozgatva a vizet. Nem sok, de ez is valami, és szép is lenne.

2013. febr. 18. 18:01
 17/18 Platypus ***** válasza:

Amit elképzeltél, az semmit nem javítana a biológiai szűrésen. Nagyon kevés vizet mozgatna meg és nagyon kevés felület lenne a baciknak megtelepedni.

A talajszűrés feltétele, hogy valahogyan vedd rá a vizet, hogy mozogjon, és minél hosszabb utat járjon végig. Nálad ez az út mindössze az pár négyzetcenti talaj lenne, ami éppen a porlasztó fölött van. És ez a talaj sem éppen a legjobb a szűrőbaciknak.


Amit leírtam, azt valahogy így kell elképzelni:

[link]


Ugyanezen az elven működő belsőszűrő:

[link]

2013. febr. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Hát, mondjuk ja, az az 1-3 mm es sóder nem nagy felületet jelent, és elég keveset mozgat át. Talán a hatásfoka egy szivacséhoz lenne hasonló, ezért működik a talajszűrőkben, de én esetemben kis felület, és abból is kevés.

Akkor sztorno.

2013. febr. 18. 19:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!