Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Élesztős CO2 probléma?

Élesztős CO2 probléma?

Figyelt kérdés

Nem tudjátok mi lehet a gond az élesztős CO2-mel? Csak próbaképp raktam össze, hogy megpróbáljam. Két 1literes üveget. Egyikbe a lötty, másikba víz egy kis szűrésre. A recept szerint 2literes üveget kell használni, 2dl cukorral 3gramm (másik leírás szerint 2 kiskanál) élesztő, meg félig langyos víz. Nos én akkor feleztem, 1dl cukor, kicsit talán kevesebb élesztő, mint 3 gramm (pontosan úgyse lehet kimérni), meg langyos víz, hogy félig legyen az üveg. Természetesen először elkevertem a cukrot, aztán ment bele az élesztő.

Nos tegnap este csináltam, az első bubira kellett várni 40 percet. Most meg 11másodpercenként jön csak egy bubi. A végére csináltam egy porlasztócuccot, az egyik videó alapján. Egy vastagabb gumitömlőbe ilyen arckrémekhez való vattapamacsot tekertem és ezt raktam a végére. Átjön rajta, de egy nagyon pici "csíkban" megy.


Mitől lehet ilyen gyenge?



2013. febr. 20. 12:57
 1/6 bamboochatheone ***** válasza:
Kevés cukor, kevés élesztő. Minél több az élesztő annál erősebb viszont kevesebb ideig tart, és ez fordítva is igaz.
2013. febr. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 _.-Akv-._ ***** válasza:
Vagy nem jók az illesztések, és félremegy a cucc. Megkented sziloplaszttal?
2013. febr. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem kentem meg sziloplasztal, mert kisebbre fúrtam a lukat és sok helyen azt írták az is elég. És biztos nem ereszt, mert borotvahabbal körbenyomtam, de sehol semmi szivárgás nem volt.


Lehet rakok bele még élesztőt meg cukrot akkor, csak azért csináltam így, mert ezek a mennyiségek voltak írva!

2013. febr. 20. 14:59
 4/6 _.-Akv-._ ***** válasza:
Én megkenném. De te tudod :D
2013. febr. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk a gáz szerelő, amikor bekötötte a tűzhelyet, akkor a szivárgást úgy nézte meg, hogy szappanos vízből csinált habot a kezével, és azt kente rá. Pedig van nekünk itthon ilyen szivárgás jelző hab valami flakonban, ami kb olyasmi mint a borotvahab, de azt leszarozta. Azt mondta a szappanhab az jobb, annál ő jobban látja hogy szivárog e valahol :D
2013. febr. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Biztos ahhoz szokott hozzá a szaki :)


Raktam bele még cukrot, talán egy decit, most nem mértem, meg mégegyszer ennyi élesztőt, de nem lett jobb a helyzet. Lehet, hogy valami baja van az élesztőnek, vagy nem tudom... Holnap ha lesz időm megnézem mégegyszer az egészet. Köszi a segítségeket, majd megírom mi lett!

2013. febr. 20. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!