Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Red Cherry garnéla színének...

Red Cherry garnéla színének visszahozása?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy ha olyan állományom lesz az indításnál, aminek nem szép, egységesen piros színe van, hanem csak foltokban, csíkokban piros, akkor ők már nem lesznek telt pirosak.

De az utódok még lehetnek? Értem ez alatt, ha változatos, jó minőségű eledelt, és mellette zöldségféléket kapnak enni, akkor az utódok színe is "csak" ilyen félig-meddig piros lesz, vagy van esély a teljes bepirosodásra náluk?



2013. febr. 23. 12:32
 1/8 anonim ***** válasza:
A redcherry szerintem amúgy is ilyen. Ha pirosat akarsz, vegyél sakurát.
2013. febr. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 zakos ***** válasza:
Elképzelhető, hogy a stressztől vesztenek színt, de akkor az utódok is ilyenek lesznek a rossz közeg miatt, még akkor is ha fajtiszták. Hogyha pedig a szülők keverékek, akkor az utódok is azok lesznek.
2013. febr. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ugye ilyesmi egy "átlagos" Red Cherry hím: [link]


Na most amilyet én kapnék tesómtól, mert ő kitelepíti őket az akváriumából, az ehhez hasonlóan néz ki: [link]

[link]


Tehát nem keverékek, meg vadasak, csak már nincs meg az a szép színük.

2013. febr. 23. 12:49
 4/8 A kérdező kommentje:

Ja, és azt tudom, hogy a Sakura az ilyen: [link]

Tehát telt színű, és a Red Cherry sose lesz ilyen, de az ért láttam már gyönyörű, telt színű Red Cherry nőstényt is.

2013. febr. 23. 12:51
 5/8 anonim ***** válasza:

Fog erősödni a színük a jó táplálástól, valamint a stresszmentes környezettől - rengeteg növény, sötét aljzat, jó vízminőség és lehetőleg halak se legyenek.

Ezen felül szelektálni kell őket, csak a legszínesebbet megtartani és őket szaporítani tovább, generációról generációra.

Nekem egyébként semmi bajom a vadas színű garnélákkal, attól, hogy nem rikítanak, még ugyan olyan alakjuk van, ugyan olyan jópofák. De ezt csak mellékesen jegyeztem meg.

2013. febr. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Persze, nekem is tetszenek, egyik-másik csíkosan még kifejezetten szép is. :)


Csak érdekelne, hogy az utódok mennyire viszik tovább a szülők kinézetét. vagy ezt így nem lehet egyértelműen megmondani?

2013. febr. 23. 13:19
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Továbbviszik, de úgy, hogy folyamatosan visszavadulnak. Egy szép, erős színű populáció nagyon lassan veszít a színéből, egy alapból vegyes pedig gyorsabban. Egy gyengébb állományban is lesznek szép utódok, csak arányaiban lesz egyre több a kevésbé színes.
2013. febr. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szóval ezért kell a folyamatos, és szigorú szelektálás. Köszönöm a választ, most már világos a dolog. :)
2013. febr. 23. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!