Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet valami baja az akváriumn...

Lehet valami baja az akváriumnak attól, ha víz nélkül áll 1-2 évig?

Figyelt kérdés
Vettem egy nagyobb akváriumot, de egyelőre nem lesz rá pénzem, hogy beállítsam. Elöregedhet a ragasztás a levegőn, vagy lehet bármilyen hatása annak, hogy egy jó darabig nem éri víz? Előre is köszönöm a válaszokat!
2009. szept. 9. 21:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Én azt mondanám hogy nem,de én is gondolkoztam már ezen,de a békáimnál bírja.Kb 2 évig csak a halak alól maradt kövek voltak benne kaktuszokkal,és utána,teknősöket tettem bele,de nincs semmi baja,bár ez annyit jelent hogy 1/4-éig van vízzel az 50 literes kvárium,szoval,nem tuti hogy a nagyobb vízmennyiség nem biztos h jót tenne neki,de szerintem nem lesz baja,de haannyira tartasz tőle akkor egy sprickával nedvesitsd meg a tömitést 2hetente,aztán kész:).
2009. szept. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem. Pláne, hogy ilyenekben tartanak rágcsálót is meg szárazföldi teknősöket is, és náluk se megy tönkre.
2009. szept. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

nem. Tuti nem megy tönkre.

Az én akváriumom több mint 10 éves, talán 17 éve vették a szüleim,használták pár évig, aztán a garázsba került üresen.

3 éve újra használom és nincsen semmi baja (amúgy 45 literes,tehát elég nagy és jó állapotban van)

2009. szept. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ez egy 550 literes akvárium (miután megvettem, rá 3 hétre kiderült hogy most másra kéne a pénz, ezért nem tudom beállítani), félek hogy ha árt neki az állás, elárasztja a lakást.. Azt hiszem holnap felhívok egy akváriumkészítőt (ez előbb is eszembe juthatott volna), biztos ami biztos.
2009. szept. 9. 23:02
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem sem megy tönkre! Nekem is volt benne teknős nekem is állt akváriumok évekig és semmi bajuk nem lett. Sőtt amibe most vannak a halak az 120 l-es és évekig állt üresen kb fél éve h tartok benne halakat és ez csináltatva lett. Egyébként nekem magától tört szét az akvárium itthon sem voltunk (húsvét) haza jöttem éjszaka és a halak ott ugráltak a földön a szobát meg elárasztotta a víz. Amúgy megmondanád hogy mennyibe került az akváriumod??? :) 16F
2009. szept. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ott ugráltak a halak a földön?Akkor mielött mentél,épp akkor robbant be az üveg...Mák.

Amugy a kérdésre megint adnék egy választ ami most jutott eszembe.Szerinted a raktáron levőuj aksik vízben állnak,hogy ne menjen tünkre:):P?

2009. szept. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az enyém (60 literes) kb. fél év használat után 5 évig állt üresen. Most pár hónapja újra beállítottam és tökéletes.
2009. szept. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!