Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az egyik Plattim kövekhez...

Az egyik Plattim kövekhez dörgölödzik és a szűrőre fekszik. Mi baja lehet és meglehet menteni?

Figyelt kérdés
2013. febr. 28. 11:34
 1/7 anonim ***** válasza:
2013. febr. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nincs rajta semmmiféle darakórra utaló jelek.megnéztem nagyítóval.a lélegzése is szabályos.
2013. febr. 28. 12:22
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha a darakór szabad szemmel látható, akkor már nagyon előrehaladott állapotban van.

Minden esetre figyeld továbbra is, és ha súlyosbodik a helyzet, azonnal kezd el kezelni radakórra.

Addig is csinálhatsz rajta gyorsfürdős kúrákat, paraziták ellen jó, és a kezdeti stádiumban talán sikerül visszaszorítani, és nem hatalmasodok el a betegség.

2013. febr. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És azt hogyan csináljam?
2013. febr. 28. 17:16
 5/7 anonim ***** válasza:
Van olcsón neptunos gyorsfürdő, van hozzá használati utasítás. Párszor kiveszed ilyen gyorsfürdős vízbe pár percre, néhány napon keresztül. Lehet sikerül megakadályozni a darakórt, és nem kell szétgyógyszerezni az egész akváriumot.
2013. febr. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
értem.köszönöm!
2013. febr. 28. 18:25
 7/7 anonim ***** válasza:

Sok gyógyszer van a Darakór ellen. Pl.: Parakill, Sera Costapur, Sera Protazol... Én az összes lakót szoktam kezelni, de ha beválik ez a fürdő és nem veszel észre betegségre utaló jeleket később, nem kell.

Ha az akváriumba teszed a gyógyszert, akkor fontos, hogy az akváriumban :

- Emeld meg a hőmérsékletet a kezelés alatt olyan 28-29, de akár 30 fokra.

- Ne használj szén szűrőt-gyógyszert kiszivja. Valahol azt hallom, hogy egyáltalán nem kéne használni a gyógyszerrel kezelt akváriumban szűrőanyagokat. Én semmilyen szűrőanyagot nem használtam.

- Kezelés alatt nem szoktak etetni

- Ha van levegőztetőd, kapcsold jó erősre.

- Garnélák nem nagyon birják a gyógyszeres kezeléseket.

2013. febr. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!