Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mekkora legyen az akvárium?

Mekkora legyen az akvárium?

Figyelt kérdés

Magam szeretném ragasztani a leendő akváriumomat. Egy csapat vörös neon (30-50db), egy csapat páncélosharcsa és egy pár törpesügér lesz benne.


110cm széles lesz, ezt már tudom, de mélységet és magasságot még nem találtam ki. Tetszenek az elnyújtott akváriumok is, de nem tudom, hogy élőben nem nézne-e ki bután, illetve mennyire jó a halaknak. Ti milyen méreteket javasoltok?



2013. márc. 1. 13:06
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Talán még egy csapat baltahasú lazacot is tennék bele... De gondolom ez nem sokat változtat.
2013. márc. 1. 13:07
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

110x50x50=275 liter nem lenne rossz.

50 centi magasság még bevilágítható és le lehet nyúlni az aljára.

50 centi szélességhez pedig nem kell túl sok fénycső, 3-4 már elég lehet. Bár ezeknek a halaknak növényes akvárium kell, ahhoz pedig sok fény, tehát lehet, hogy valami egyedi megoldáson kell gondolkozni.

2013. márc. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 _.-Akv-._ ***** válasza:

Mondjuk a Neonnak sötét, a sügerekhez meg világos aljzatot szoktak tenni. Szerintem gurámik legyenek, nagyon szépek :)


http://www.youtube.com/watch?v=PlO9SuabfFE Igen ez a sajátom :D


Ez meg nem: http://www.youtube.com/watch?v=GWOPMnqXdW0

2013. márc. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 YourDestiny ***** válasza:
75%
Neonnak kimondottan jó az elnyújtott akvárium. Én 110x40x50 vagy 110x45x50-eset csinálnék. Annak a 30-40 kis méretű halnak jó.
2013. márc. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Akv! Szerintem kicsit félreértetted a kérdést, vagy nem ezt olvastad, amikor válaszoltál, nem volt kérdés az aljzat... :D


Igazából talán akkor nézne ki ez az 50x50, ha a szélesség legalább 150cm lenne... 110 esetén azért nem tűnik annyira elnyújtottnak. Mondjuk 100x35x35 az elnyújtott volna, csak az meg már kicsi, látszatra, meg literszámra is...


Valószínű, hogy 110x50x50es lesz, legalább nem teljesen kocka, bár nem is az amilyenre gondoltam. Pontosabban 60mély, de ott szűrőrekesz lesz abban a 10cm-ben. Köszi mégegyszer a válaszokat!

2013. márc. 2. 11:18
 6/13 _.-Akv-._ ***** válasza:
Tudom, hogy nem volt a kérdésben, csak megjegyeztem, hátha erre nem gondoltál még :)
2013. márc. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Ha nem volt kérdés, akkor miért válaszolsz olyan dologra? Jó hogy nem kezdjük el a világítást, szűrést, vízkezelést meg mindent egyszerre tárgyalni, amikor nem is arról van szó. Azt sem volt kérdés, hogy milyen hal legyen benne, ha neked a gurámik tetszenek, legyenek azok, nekem nem az lesz...


Legközelebb légyszíves csak akkor válaszolj, ha érdemben is hozzá tudsz szólni a kérdéshez...

2013. márc. 2. 13:42
 8/13 _.-Akv-._ ***** válasza:
És itt is mutatkozik, hogy az emberi segítőkészség kihalt... Bár ez régóta így van, csak nem tudom felfogni, hogy miért?
2013. márc. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ne haragudj de nem én voltam az aki teljesen másról beszél, mint amiről itt a kérdés zajlott. Legközelebb te megkérdezed, mikor nyílik kikerics, én meg majd a gesztenyefáról írok neked pár sort. Na hagyjuk, sajnos most nem egy szinten vagyunk, nem tudom hány éves vagy, de maximum 16ra tippelek. Az a baj, hogy ideírsz két sort, ami bár helyes, de senki nem kérdezte. Most mit vársz dicsérjelek meg?
2013. márc. 2. 14:33
 10/13 _.-Akv-._ ***** válasza:
Csak megjegyeztem valamit, ami a kérdésedből rögtön kitűnt nekem. Hogy vársz értelmes választ, ha nem tudsz értelmes kérdést írni? Az akvárium méretének, meg a benne tartott halaknak semmi köze nincs egymáshoz. Vagyis van, de amíg nincs meg az akvárium addig mindegy.
2013. márc. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!