Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Üdv! Szerintetek egy közel 50...

Mekkelek9 kérdése:

Üdv! Szerintetek egy közel 50 éves nagy akvárium felújítható?

Figyelt kérdés
Van egy régi 170 literes fémvázas üvegakváriumom. Szeretném beüzemelni, de nem tudom, hogy az üveg bírná-e. Mi erről a véleményetek?

2013. márc. 1. 14:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szeritnem az üveg bírná, a ragasztás kéne körbenyomni az egészet szilikonnal
2013. márc. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 YourDestiny ***** válasza:
65%
Az üveg szerintem bírná, de a ragasztás nem. Jól meg kéne erősíteni, a ragasztás mellett merevíteni is.
2013. márc. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ilyen válaszokban reménykedtem, köszönöm! :D
2013. márc. 1. 14:49
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha 50 éves, akkor az még gittel készült. Valószínűleg az üveg sincs olyan pontosan szabva, mint a maiak (akkoriban a kerethez készültek az üveglapok, nem az egymáshoz illesztéshez).

Szilikon helyett jobban járnál, ha az eredeti szisztéma szerint, gittel hoznád rendbe.

2013. márc. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Platypus ***** válasza:
100%

A gittet jobb lecserélni, nem véletlenül felejtették el a módszert mára. Ahogy egy picit lejjebb megy a víz, kiszárad egy kicsit, összébb húzódik és amint újratöltöd, ereszteni fog.


Az akváriumot szerintem mindenestül újra kéne ragasztani, az a legbiztosabb megoldás. 170 liter víz nem játék, ha szétmegy a szobában, szerintem a kicsi kockázatokat is jobb elkerülni.

2013. márc. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 _.-Akv-._ ***** válasza:
64%
Én vennék úgy ahogy van egy tök új akváriumot. Parázós vagyok ilyen téren meg a ház se az enyém :D (14 éves vagyok) Meghát ha az enyém lenne akkor mégjobban paráznék XD
2013. márc. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is parázós vagyok, így én se merném így beállítani. Szépen újra kell ragasztani a lapokat, vízálló ragasztóval (pl FBS), és nem lesz gond. Az üveg nem fog szétrepedni, azon ne izgulj. :)
2013. márc. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#4-es vagyok


Vagy 20 évig volt gittel készült fémkeretes akváriumom is, ha jól vannak elkészítve, legalább 5 évig nem kell a gittelés hozzányúlni.

A ragasztottak csak kb. a 80-as évektől vannak forgalomban és elsősorban esztétikai okokból váltották fel a régebbi típusokat.

A fémkeretesekbe készült üveglapokat nem fogod tudni úgy összeállítani, hogy szilikonnal ragasztani tudd.

Ha lehagyod a keretet és csak az üveglapokat használod, akkor meg valószínűleg mm-ket kell levágnod néhány oldalról, és gondolom csiszolva sincsenek az élek.

Még az is elképzelhető, hogy egy mm-rel vékonyabb üveg van benne, mint amit ma a ragasztott akváriumhoz ajánlanak.

2013. márc. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Bazseee_ ***** válasza:
én aksim is 85 literes kb 25 éves , megvan erősítve a ragasztás az bőven elég , az üveg bírni fogja olyan biztos nem történik hogy elrobban az üveg mert nincs akkora nyomás meg minimum 100 évesnek kéne lenni hogy ez megtörténjen , előjel az lehet hogy szivárog de mondjuk szét is nyilhat azért erősítsd meg a ragasztást
2013. márc. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Ha az elmúlt 50 évben az akvárium nem volt kitéve nagy hőingadozásoknak /pl. szabadban télen átfagyott, nyáron tűzött rá a nap, stb,/, az üveg remélhetőleg bírni fogja.
2013. márc. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!