Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Létezik megbízható és káros...

Létezik megbízható és káros anyagoktól mentes VÍZTISZTA akvárium ragasztó?

Figyelt kérdés
2013. márc. 1. 18:58
 1/6 anonim válasza:
Általában a ragasztók oldószerei károsak, dee megkötésük után gyakorlatilag nem mérgezőek. Az akvaristák, az üvegkádak elkészítéséhez folyékony szilikongumit, vagy ahhoz hasonló sziloplasztokat alkalmaznak, kötésük, ill. kikeményedésük után - úgy tudom - nem károsak a halakra. Kereskedelmi forgalomban kapható víztiszta szilikonalapú ragasztó, akvarista boltokban is biztosan árulnak.
2013. márc. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
FBS-el szokták ragasztani, de az fehéres.
2013. márc. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
FBS Picit opálos a színe. Nem igazán átlátszó. Baromi erős egyébként.
2013. márc. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az F.BS-t ismerem, az az egyik legjobb márka akvárium ragasztáshoz, de nincs belőle víztiszta csak opálos. Ami a káros anyag kibocsájtást illeti, érdemes odafigyelni, nagyon sok ragasztó van ami bizony káros, kikeményedés után is hosszú távon mérgező anyagok oldódnak ki. Engem viszont most olyan cucc érdekel ami víztiszta, valószínűleg van ilyen, mert láttam teljesen átlátszó akvárium ragasztást, a hitech élcsiszolt akváriumokat szerintem ilyesmivel ragasztják.
2013. márc. 2. 00:46
 5/6 A kérdező kommentje:
Biztos hogy van sokféle víztiszta ragasztó egyébként, azért tettem fel a kérdést hogy van-e olyan ami alkalmas akvárium ragasztáshoz, mert pl. a MESTER márka erre gagyi, volt már dolgom vele és nagyon gyengén ragaszt, meg láttam még 1-2 márkát boltokban, de azok tele voltak káros anyagokkal, az eladó is mondta, hogy a gyártó sem ajánlja akváriumi használatra. Viszont én láttam már ilyen ragasztást, szóval tuti van ilyen cucc, kérdés hogy ki ismeri?
2013. márc. 2. 00:56
 6/6 anonim ***** válasza:

Az összetételnél azt kell nézni, hogy ne legyen benne penészedés gátló, vagy ne legyen ráírva, hogy nem penészedig vagy ilyesmi, mert az nagyon sokáig mérgeket ereget magából (fürdőszobába van tervezve).

Amúgy sziloplasztban van átlátszó, hát mondjuk észre lehet venni, teljesen nem átlátszó.

2013. márc. 2. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!