Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Érdemes guppit vennem az...

Érdemes guppit vennem az akváriumba? Tudnátok egy-két mondatot írni erről a halfajtáról?

Figyelt kérdés

Ilyen halak vannak már az akvárimban: két algaevő, két csigaevő, nagyon sok neonhal, és még három, aminek elfelejtettem a fajtáját (kettő szénfekete, vörös farokúszókkal, a harmadiknak pedig szürke a hasa, fekete a háta, és a hátán egy nem túl vastag, de nem is annyira vékony aranyszínű csík van).

Valamelyik veszélyes lehet a guppira?



2013. márc. 3. 07:34
1 2
 1/17 anonim válasza:
A guppi a kedvencünk, nekünk csak az van, + még 2 algázóhal és 2 harcsa. A guppi (szerintem) a legszebb és legjobb tartani. Sokféle halunk volt már, de őket szerettük meg a legjobban. Igen szapora kis állat, nem beteges én ajánlom neked. Bár nem tudom mekkora az akváriumod, ugyanis ha sok hal van benne az sem jó.
2013. márc. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Az akváriumom 120 literes, ebben kb. 17 hal van, de 14 pici termetű, 2 közepes, és 1 nagyobb van. Nekem nem tűnik túlzsúfoltnak, de ha az, akkor a gupikkal még várok. :)
2013. márc. 3. 08:38
 3/17 _.-Akv-._ ***** válasza:
Mit értesz ezalatt? 14 kb 4 cm-s 2 10 cm-s, és egy 15? Mert akkor ok :)
2013. márc. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Kérdező: milyen szűréssel?


A 3 elfelejtett nevű halat meg érdemes lenne beazonosítani, nem csak azért, hogy veszélyesek-e a guppikra, hanem hogy rendesen tudd gondozni őket. Ha neked nem sikerül azonosítanod őket, rakj fel róluk képet, valaki majd csak felismeri őket.

És milyen fajta algázó és milyen csigaevő hal?


Én nem szeretem a guppikat. Kicsit nehéz ezt így elmagyarázni, de azt hiszem a temperamentumukkal van bajom: nekem ők már túl pörgős jószágok. Nekem teljesen nyugis halak valók.

2013. márc. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

_.-Akv-._ : A 14 pici halból 10 kb. két, másfél centis, 2 három centis, és a maradék 2 pedig négy-öt centi körül van. A kettő közepes (a feketék) közül az egyik kb. nyolc, a másik valamivel kisebb, hat centi. :) A legnagyobb pedig tíz-tizenkettő centi lehet :)


Utolsó válaszoló:

Igen, tudom, hogy érdemes lenne... régen fel volt írva az összes fajta egy papírra, de azóta annyit cserélődtek a halak, hogy már nem volt érdemes megtartani azt a lapot, mert csak a neonhalak maradtak az eredetikből, meg a két algaevő (ők egyébként antennásharcsák). A két csigaevőről sajnos nem sokat tudok, mert nem én vettem őket, és nem ismertem fel a fajtájukat. Képet nemigen tudok, mert a két fekete folyton össze-vissza úszik, a csigaevők alig vannak elöl, sőt... A legnagyobb pedig folyton a kövek alatt van, és csak kora reggel jön elő.

2013. márc. 3. 12:38
 6/17 A kérdező kommentje:

Na, sikerült lefényképezni a feketét és az egyik csigaevőt is, de a másik nem jött elő, és a legnagyobb halam sem... ha valaki be tudja őket azonosítani, megköszönöm :)


[link]

2013. márc. 3. 13:21
 7/17 _.-Akv-._ ***** válasza:
A csigaevő nagyon nagyra nő, a fekete meg területvédő. Max a fekete maradhatna, de én attól is megszabadulnék.
2013. márc. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 _.-Akv-._ ***** válasza:
A csigaevő öves díszcsík, a fekete meg Stendhal-hal.
2013. márc. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszi :) De nekem a csigaevő megvan már vagy egy éve, de alig nőtt pár milimétert. Vagy később fog nagyon megnőni...?
2013. márc. 3. 13:35
 10/17 _.-Akv-._ ***** válasza:

Eszerint: [link]


35 cm-re nő. A nagyon lassú növés 2 ok miatt lehet:

1. Nagyon kicsi akvárium. (az adott halnak)

2. Rossz vízminőség. (Sok hal/rossz szűrés, vagy mindkettő)

2013. márc. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!