Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 120 literes akváriumból...

Egy 120 literes akváriumból lehet/érdemes tengerit csinálni? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Jelenleg édes víziként működik.


-100w fűtő.

-Aquanova ncf 1000.

-Gyári tető 2*15W világítással.

-3D háttérrel.


Milyen plusz eszközök kellenének hozzá, illetve ezek közül mi az amit nem tudnék használni és cserélni kéne?


Kb mennyi plusz költség lenne "áttérni"?


Fogyasztásilag mennyivel fogyaszt többet egy tengeri egy édesvízi akváriumnál?


Köszönöm! :)



2013. márc. 3. 11:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Sokat nem tudok erről de az biztos hogy nagyon drága lesz áttérni!
2013. márc. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 _.-Akv-._ ***** válasza:
A fogyasztás kb. 2x, 3x annyi mint egy édesvízi, mert 2x-3x annyi technikai cucc kell bele :D
2013. márc. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hogy megcsináld a sós vízet, ahhoz kell:


RO szűrő - [link]

Én használtan 15ezerért vettem, nézegettem a hirdetéseket.


Tengeri só, 120 literhez kell 4 kiló

(Atlantiszban kilója 900Ft).


Kell egy sómérő: [link]

Én egy ezresér vettem, de már ott nincs ahol vettem sajnos.


-------------


Kell legalább 5 kiló élőkő ami kb 20ezer Ft + 5 kiló száraz kő ami kb 5 ezer Ft, aztán a száraz kőre is átmászik az élet, mészalga, minden, fél év alatt.


-------------


Egy baktérium ampulla kb 500Ft, a talajba befecskendezni kezdésnél, pl a korallszirtban a Wesselényi utcában van.


--------------


Kell korallzuzalék talaj, annyi hogy legalább olyan 4cm magasan legyen. Atlantiszban 500 Ft kilója, máshol nem tudom most az árát.


-------------


Ha max 80cm széles az akvárium, akkor egy ilyen lámpa:

[link]

De tengeris csöveket kell kérni bele, egy 10 000K fehér és egy Atkinikus kék csövet.


Ha szélesebb az akvi 100-120cm, akkor ilyen lámpa:

[link]

De tengeris cső kell ebbe is, ha nem adnak, akkor máshol kell venni, pl a korallszirtben.


---------


Kell egy mágneses áramoltató motor, mert nagy áramlat kell legyen bent. [link]


-------


És kéne csinálni egy szűrést valamiből. Pl nagy szemű korallzuzalékon átszűröd a vizet egy nyitott tartályon át egy vízpumpával (vagy ha a külső szűrőd bírja a Sós vizet, akkor abba is tehetsz korallzuzalékot).

Atlantiszban van ilyen nagyobb szemű korallzuzi, ami jó bele. Lehet egy kis zacskó aktiv szenet is beletenni ha gondolod.


Nálam most nincs benne lehabzó, mert olyan a hangja mint egy traktornak és fél éve kiiktattam, tehát most megy anélkül.


Én caulerpa algákat raktam bele nitrátszűrésnek. Az Aqua depóban szoktak lenni makro algák, a vörös alga is jó, meg a zöld caulerpa algák közül is vannak szépek kb 2000 Ft egy nagy adag. A vöröset még néhány állat eszegeti is.


Az Atlantiszban olcsóbbak a halak, kis rákok, hát attól függ melyik, ilyen 1600 Ft-tól 6000-ig vannak általában.


A kezdés látod rettentő drága, de a fenntartás nem vészes.


Én csak ezeket a boltokat ismerem, mert nálam ezek vannak a környéken.


A fenntartás:


Havonta kb 400 Ft a só, amit venni kell a vízcseréhez.


És kaja a halaknak pl fagyasztott artemia, tubifex, marine mix, fehérszúnyoglárva, ilyesmik

(Atlantiszban van mindenféle). Csak vörös szúnyoglárvát ne adj, mert attól kimúlnak.

2013. márc. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

De RO szűrőt láttam már 11 ezerért is, később valaki el akarta adni. Azt azóta gondolom már eladta.


Ha nézel hirdetéseket, akkor azért olcsóbban hozzá tudsz jutni dolgokhoz, állatokhoz is.

2013. márc. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ! :)
2013. márc. 3. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!