Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Garnéláknak mit lehet még...

Garnéláknak mit lehet még adni a tápon kívül?

Figyelt kérdés

Eddig felváltva kaptak Tropical, JBl és Sera garnéla tápot, de szeretnék kipróbálni gyümölcs, zöldség féléket. Leírnátok, hogy nektek konkrétan mik váltak be, és hogy kell "elkészíteni" a garnélák számára?

Red Cherrykről lenne szó, ha ez számít valamit.



2013. márc. 6. 19:17
 1/7 anonim ***** válasza:
én egy műanyag pohárba teszek kb 2cm vizet és répát, borsót, sóskát. a mikróban forralom egy olyan 2-3 percig. majd abból adok nekik. én olyan 2-3 órát szoktam benthagyni.
2013. márc. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. És ezeket honnan veszed így télen? Simán a bolti is jó? Vagy a mélyhűtöttek?

Esetleg a nyári termésből van elrakva direkt erre a célra?

2013. márc. 6. 20:03
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a spenót és cukkini a menő, de csak azért, mert mirelit borsóból épp kifogytunk. Az enyémeknek saját zöldség főzős bögréjük van :) Én is mikrózni szoktam.. A friss spenótot, salátát csak forrázom. A mirelit spenótot 1,5 percig főzöm. A cukkinit héjastól szoktam nekik adni, levágok egy karikát, ha nagy, akkor felezem vagy negyedelem, 2-3 percig főzöm. A borsószemeket héjastól főzöm (az is 2-3 perc), lehűtöm, kipattintom őket a héjukból és úgy adom oda nekik. Általában kisebb darabokra szedem, hogy könnyebben boldoguljanak vele.
2013. márc. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szóval akkor a mirelit is jó ilyenkor télen, amikor nincs saját termés. :D


Köszi neked is a választ.

2013. márc. 6. 20:28
 5/7 A kérdező kommentje:
Ó, azt még elfelejtettem megkérdezni, hogy borsóból és spenótból, illetve répából milyen adagot adtok nekik? Pl borsószemből hány db-ot hány garnélának? :)
2013. márc. 6. 20:35
 6/7 anonim ***** válasza:

én olyan fél borsószemet szoktam adni nekik. az a legjobb, ha elsőnek megfőzöl olyan 10 darab fél borsószemet, és kis jégkockatartóba öntesz kb 3mm vizet. megfagyasztod, majd erre a jégre ráteszed a fél szem főtt borsót, és töltöltöd vízzel. majd a mélyhűtőbe be :D

ha kell, kivehetsz egyet, majd be lehet dobni az akváriumba (ha elolvad, akkor lesüllyed)

2013. márc. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, ez nagy ötlet! :D
2013. márc. 8. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!