Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 40 Literes betta akvárium...

40 Literes betta akvárium berendezéshez segítség?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy 40 literes akváriumom, egy betta hímnek szeretném berendezni. Küldenétek webshopokból linkeket aljzathoz, kiegészítő tárgyakhoz, betta eledelhez? Milyen növényt - növényeket telepítsek?

Milyen olyan kisebb testű hallal társíthatnám, hogy azért csak ne legyen üres az akvárium, vagy esetleg aljzat tisztító halak?


2013. márc. 6. 21:19
 1/5 YourDestiny ***** válasza:

Sötét aljzatot vennék, például bazalt, de ahhoz nem jó az aljzatlakó hal, mert éles szemcsés. A növényeid a fényerőhöz válaszd meg. Lényegében a világítás dönt, nem te :)

Eledelt netről ne rendelj. A fagyasztott táp kiolvadna, így kuka. Márpedig fagyasztott kajábal kell etetni, ha minőségi tápot akarsz adni neki. A száraz kaja csak kiegészítés legyen, de abból is csak a jobbak (Sera, Tetra, JBL). A szűrést ne a gyári ajánlás alapján válaszd, inkább kérd segítséget itt, hogy véletlenül se legyél alulszűrve. Fűtő, tető a bettának kell. Webshopook közül péládul az akvariumplus.hu-t, aquadepo-t, centrumzoo-t, greenaqua.hu-t ajánlom, jó boltok, nézelődj.

2013. márc. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Láttam valahol hogy neon halakkal tartják együtt a bettát. Én sima neon halnak néztem, bár tudom, hogy a hőmérséklet miatt nem férnének össze. Vörös neonnal lehetne együtt tartani?


Meg a sötét aljzattal annyi problémám van, hogy például egy kék bettának nem emeli ki a színét.

2013. márc. 7. 09:10
 3/5 Pendulum92 ***** válasza:

Lehetne, de 40 liter kicsi bármilyen neonnak. Úgy 70-80 liternél már gondolkozhatnál.


40 literbe nanohalakat mondanék inkább. [link]

2013. márc. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 YourDestiny ***** válasza:

Valóban nem lehet neonhalat 40 literen tartani. Illetve lehet, csak nem szabad. 80 liter körül, ugyanis bár kicsi, de helyigényes, mert aktív úszók. Továbbá rajhal, amiből adódóan a megfelelő viselkedéshez 8-10 hal kellene, ahhoz meg az akvárium pici.


Az aljzatot illetően épp, hogy a sötét aljzat fogja kiemelni a betta színét. Tehetsz világosat is, de szerintem nem lesz túl oda való.

2013. márc. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Az én bettám az összes lakótársát halálra csipkedte. Szerintem nem jó ötlet az együtt tartás.
2013. márc. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!