Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szőlőtőkét tettem az akváriumb...

Szőlőtőkét tettem az akváriumba ami az első éjszaka alatt teljesen beopálosította a vizet. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Számos fórumot átolvastam a tőke elkészítését megelőzően, így mertem belevágni ennek a dekorációnak az elkészítésébe.

1 hónapja vágtam ki a tőkét, még élt a növény. Permetezve 5-6 éve biztosan nem volt. Ledörzsöltem a külső háncs részt, a kis lyukakat is kikaparásztam, sós vízzel leforráztam, áztattam, újradörzsöltem, áztattam, ezt folytatva minden vízcseréné. Az utóbbi napokban lényegében már nem eresztette a színét csak minimális mennyiségben.

Gondoltam eljött az idő. Tegnap este betettem az akváriumba, kis mértékben feldíszítettem mohával és járattam a fanfilter 1-es levegőztetős szűrőmet. Reggel feltűnt, hogy a levegőztető csendes. Valamitől eltömődött és nem keringette a vizet :( a víz pedig teljesen beopálosodott. A néhány pici almacsiga ami a vízben volt, azok pedig fent voltak levegőért.

Tudom, hogy számos ezzel a problémával foglalkozó topic kering, de mégis megszeretném kérdezni, hogy az opálosodás ellen mit tehetek? Az akvárium 54 literes.



2013. márc. 7. 10:56
 1/5 anonim ***** válasza:

hmmm...először is vedd ki a tőkét :)

aztán cserélj vizet, mondjuk 50%ot szerintem. a szűrődet pedig mosd át alaposan klórmentesített vízben (pl vízelőkészítővel kezeld vagy ilyesmi).

esetleg szat clearwater gyantával is lehet próbálkozni. de a szűrőd musz lesz megtisztogatni, mert a jelek szerint valamitől tényleg eltömődhetett.

2013. márc. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rendben, a szűrőt kitisztítottam, valami trutyi elzárta a levegő beáramlásának nyílását. A vizet cseréltem, most újból feltöltöm, kíváncsi leszek, hogy opálosodik e újra a tőkétől.
2013. márc. 7. 13:32
 3/5 A kérdező kommentje:
Véleményem szerint az opálosodást és a túlzott oxigénhiányt elsődlegesen a szőlőtőke okozhatta. Mivel küszöbölhetném ki ezt a problémát?
2013. márc. 7. 15:01
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem áztasd még a tőkét vödörben.

Ne tedd az akváriumba ha ennyire bedurrantja a vizet.

Ne dögöljenek meg a csigáid azért.

2013. márc. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. megoldottam a problémát. 54 literes akvárium lévén az aksiban lévő néhány követ, a tőkét a szűrőt és a kikötözött növényt kkivettem. Minden csupa nyálka volt, a tőke választhatta ki magából. áttöröltem mindent, a tőkét pedig sós vízben feltettem főzni. Eddig csak forráztam. úgy voltam vele, hogy úgysem lesz rá szükségem pár hónapon túli időre, így jól kifőztem ismét egy másfél órán át. Mondhatom a vize korom sötét volt, pedig több hétig ázott előtte és már nem szinezett. Különféle nedvek is kipezsegtek belőle. Ezt követően az aksiban 50% os vízcsere, vissza a tőkét és a köveket. A szűrő szivacsát is megtisztítottam mert csupa nyálka volt. Ezután feltöltöttem vizzel. Sajnos ismét behomáűyosodott, de már kevésbé. 2 napra rá ujabb vizcsere, tőke ki áttörölgetés, szűrő áttisztítása, aztán vissza. Ismét homály, de már kevésbé. 4 napon belül ismét két takarítás és mostanra elmondhatom, hogy a víz kitisztult, az aki befogadta a tőkét.
2013. márc. 12. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!