Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan lehetne megtisztítani?...

Hogyan lehetne megtisztítani? / Mennyi idő, míg magától megtisztul?

Figyelt kérdés
Kezdő akvarista vagyok,első akváriumom indításánál lépett fel a probléma: a víz az aljzattól teljesen barna színű. Az aljzatot átmostam folyó víz alatt, leszűrtem. Éjjelre hagytam, hátha leülepszik, de a probléma továbbra is fenn áll. Most bekapcsoltam a szűrőt, hátha jobb lesz. A növényeknek (és majd halaknak, holnap/holnapután már szeretnék) ez mennyit árt? Hogy lehetne mielőbb megszüntetni ?(az aljzatot nem akarom újra kiszedni és átmosni, ha lehetséges)

2013. márc. 7. 17:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Szívd le a vizet és óvatosan tölts bele frisset.

Amikor öntöd bele a másik vizet, tegyél alá egy kistányért és a tányérra öntsd, vagy a kezedet, és az üveg falára csorgasd a vizet, ne a talajra és akkor nem keveredik fel.

2013. márc. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
már ezt is megcsináltam, elfelejtettem beleírni. :/
2013. márc. 7. 17:46
 3/20 anonim ***** válasza:

És így is fel van keverve?


Mondjuk még azt lehet csinálni, ha lenne perlonvattád, akkor a szűrőbe beletenni, az kiszűri jobban az apró koszokat. Csak arra az időre, 1 nap. Aztán vissza a szivacsot.

2013. márc. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Igen, nagyon csúnyán... vattám van, nem tudom mi a különbség köztük :( .... Nagyon idegesítő, mert halat így nem merek bele venni, és a növényeket is féltem... és köszi az eddigi válaszaid. :)
2013. márc. 7. 18:04
 5/20 anonim ***** válasza:

De ez milyen aljzat? Valamilyen kavics, vagy agyag, vagy mi?

Táptalaj?

A halakkal amúgy is várnod kell még legalább 3 hetet, amiatt ne aggódj...

2013. márc. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

"jbl manado speciális akváriumi talaj" és van táptalaj is, az akvárium 120-130 liter körül van. vettem vízkezelőt, és baktériumot is, bár ha szükséges kivárom így is a heteket. :) Amúgy most a szűrő már egész jól tisztítja, bár még mindig elég csúnyácska.


Ha bármi egyéb felmerülne, fordulhatok hozzátok privátban tanácsért?


***A kommentben termékmegjelenítés található***

2013. márc. 7. 18:38
 7/20 bamboochatheone ***** válasza:
"Most bekapcsoltam a szűrőt, hátha jobb lesz."-szóval eddig nem ment a szűrő? Annak mindig mennie kell! Éjjel-nappal, karácsonykor, mindig! Milyen fajta szűrő? Ehhez már külső kell.
2013. márc. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Ööö. Mint mondtam vártam, hogy leülepedjen, rájöttem azóta hogy hülye döntés volt... Belső szűrő, ezt ajánlották a kereskedésben... A dobozán az áll, hogy 100-150 literes akváriumba jó.
2013. márc. 7. 18:54
 9/20 bamboochatheone ***** válasza:
Pontos típus? Tutira kicsi lesz.
2013. márc. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
aquael fanfilter fan-2 plus. vagy valami ilyesmi :) azt mondta a csávó, hogy középkategória, és bőven megfelel a célra.
2013. márc. 7. 19:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!