Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akváriumomban nagyon...

Az akváriumomban nagyon elszaporodtak a vizí csigák. Hogyan tudom megtisztítani tőlük a vízet? Az összes kavicsot csak nem válogathatom át egyesével egy 220 literes akváriumból!

Figyelt kérdés
2009. szept. 19. 08:25
 1/5 kzs ***** válasza:
Megoldás lehet a csigacsapda - ebbe belemászik a csiga, de nem tud belőle kijönni. Vagy a SERA Snekopur (ez megöli a csigát, csak annyi a gond, hogy a házában benne marad). Másik lehetséges dolog, hogy - amennyiben az akvárium össznépessége még megengedi - veszel Öves Díszcsíkot (Botia Macracantha): nagyon szép hal és megeszi a csigát, viszont csapathal és viszonylag nagyra nő.
2009. szept. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi már mindent kipróbáltunk,de tényleg és mindíg újra szaporodtak.Végül valaki ajánlotta,hogy vegyünk csigaevő halakat Botia Macracantha. Komolyan mondom azóta csak annyi csiga van az aksiba,hogy nekik mindíg legyen kajálni való.Természetesen mást is megesznek.Én mindíg megnézem mikor felúsznak a felszínre ezek az aműgy talajon lévő halak és cuppogva eszok a tubifexet.
2009. szept. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én egy bottal szétlapítom őket,ha az üvegre másznak, a halak pedig kicsipegetik.Az aranyhal is megeszi,de csak ezért, ne vegyél halat.A fent leírt csapda,jó hatékonyságú.Csigairtót én nem alkalmaznék. Beledöglenek a vízbe,a csigák.Ha nem szeded ki,megfertőződik a vized.Hosszú távon kell alkalmazni, mert nem öli meg a petéket.Nem káros ugyan a halakra nézve,de azért hosszú távon nem szerencsés használni,azért ez,egy vegyszer.Nem olyan nagy dolog a kézzel történő irtás, én KB-egy hónap alatt kiirtottam 300 literből a nagyokat, a kicsiket (1-2mm) megették a törpeharcsák.Minden reggel, volt 5-6 darab elérhető helyen.SN.
2009. szept. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Minden nap kiszedtem a vízfelszínhez közelieket és megetettem a teknősökkel. Néha, ha már rég nem etettem élőeleséget a halakkal, csak egyszerűen szétnyomtam az üvegen 4-5 kisebbet, remekül megvacsoráztak belőlük a halak. Néhány hét alatt a 'kihalás szélére' lehet így is sodorni a csigákat. :)
2009. szept. 22. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálam is a botia volt a megoldás. A csigacsapdával vigyázz, mert a kisebb talajlakó halak (házmester,vagy cory)is belemegy, de kijönni nem tud és megfullad.
2009. szept. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!