Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan lehetne megtisztítani?...

Hogyan lehetne megtisztítani? / Mennyi idő, míg magától megtisztul?

Figyelt kérdés
Kezdő akvarista vagyok,első akváriumom indításánál lépett fel a probléma: a víz az aljzattól teljesen barna színű. Az aljzatot átmostam folyó víz alatt, leszűrtem. Éjjelre hagytam, hátha leülepszik, de a probléma továbbra is fenn áll. Most bekapcsoltam a szűrőt, hátha jobb lesz. A növényeknek (és majd halaknak, holnap/holnapután már szeretnék) ez mennyit árt? Hogy lehetne mielőbb megszüntetni ?(az aljzatot nem akarom újra kiszedni és átmosni, ha lehetséges)

2013. márc. 7. 17:36
1 2
 11/20 bamboochatheone ***** válasza:
Gondolom Aquael FAN-2 ami maximum 60 literes akváriumhoz való.
2013. márc. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 bamboochatheone ***** válasza:

Nyertem. Ezt vissza is viheted neki mert használhatatlan kategória a te akváriumodban. Ehhez legalább ez kellene: [link]

Plusz ehhez egy kis minőségi szűrőanyag ami +5000 forint.

2013. márc. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Nekem bőven megfelel ami most van, biztos nincs még 20 ezrem másikra :D ha lesz, majd cserélek lehet, addig ez jó.


Halaknak valami tanács? Mi nézhet ki jól, és nem túl nehéz a gondozás?

2013. márc. 7. 19:26
 14/20 anonim ***** válasza:

Itt valóban komoly gondok lesznek, nagyon össze vagy kavarodva. Alapszabály, hogy a víztömeget óránként körülbelül 8-szor kell megforgatni. Ez esetedben 960 liter/óra. Persze 800-1200 liter/óra még beleférne.

A tiéd pedig 450 liter/óra. Ez annyit jelent, hogy elönt az algatenger és kipusztulnak a halak, bármit is csinálsz. Ez törvényszerű, egyszerűen nem tud megszűrni ez a szűrő ekkora akváriumot, nem tud elég baci megtelepedni benne, tehát a halak pusztulását okozza.


Az pedig, hogy megvetted a drága táptalajt meg a manadot azt jelenti, hogy jól átvertek. Inkább egy jó szűrőre költöttél volna és valami egyszerűbb aljzatra...

2013. márc. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Ezt ajánlották, ezt vettem. Sajnos a neten semmi használható nincs fenn (Az "alapszabály" sem!) , csak arra tudtam támaszkodni, amit ott mondtak. Fel sem merült, hogy majd átver, neki sehol sem érte meg, inkább a tudatlanság, bár azt sem hiszem, 20-30 éve ezzel foglalkozik.


Ha visszavenné, lehet vennék újat (mondjuk semmi esély, hogy visszaveszi), de az is necces, így is erre ment most az összes pénzem...

2013. márc. 7. 19:39
 16/20 anonim ***** válasza:

Én ezt nagyon sajnálom és tényleg nem szeretném kedvedet szegni, csak a csalódástól szeretnélek megkímélni.

Tudom, hogy nagyon nehéz kiigazodni kezdőként az akvarisztikában, de az a baj, hogy a kereskedőknek nem érdekük, hogy jól működjön az akváriumod.

Szomorú tény, hogy a kereskedésben vásárolt halak 2/3-a elpusztul a vásárlást követő 30 napon belül. Ezt általában az ammóniamérgezés okozza, mert nem járatják be az akváriumot és nem megfelelő szűrőt használnak az emberek (esetedben majdnem mindkettő bekövetkezett, előbbire most szerencsére fény derült).

Az is tény egyébként, hogy a hobbit kipróbálók szintén 2/3-a egy éven belül felhagy az akvarisztikával. Szomorú arányok ezek.


Ha Aquael fan-3-at adtak volna, nem lennél ekkora galibában, az alsó hangon, visítva elvinné az akváriumot (bár erről is lebeszélne minden tapasztalt akvarista, mert ez sem elég). Te is belátod majd a későbbiekben.

Próbáld meg legalább erre kicseréltetni, ha normális, megteszi.

2013. márc. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

A kereskedőknek csak rövid távon nem érdeke, hogy működjön... ha most normális lenne, akkor csak oda járnék, így meg a büdös életben többet nem megyek.


A baj az, hogy a víz még mindig barna, és most már teljesen hülyének is érzem magam. a dobozra is az van ráírva, hogy 100-150 liter, ez irtó szemétség. Fogalmam sincs, mihez kezdek így... Egy-két napig/hétig sem ketyeg el ezzel? Mert esetleg (ha holnap reggelre megtisztul), reggel beledobom a baktériumot, és víztisztítót, és veszek halat, mert azt meg beígértem :D Ennyire is régen ültem már fel a sz*pórollere...

2013. márc. 7. 20:12
 18/20 anonim ***** válasza:

Az tényleg szemétség, hogy a dobozra is ráírhatják ezt a teljesen abszurd és felelőtlen ajánlást. Ezt sajnos törvényileg kellene szabályozni, tiltani. De ki foglalkozik ezzel...


Ha letisztul a víz és beöntöd a bacikultúrát, akkor is 2 hét minimum az üresjáratás. Azok csak baktérium spórák, ki kell fejlődniük. Annak viszont nem látom értelmét, hogy megveszed pár napra a halakat. Utána kidobod őket, vagy mit csinálsz? Ha új szűrőt veszel majd, akkor ismét lebontóbaci nélkül marad az akvárium, ugyan úgy kidöglik mind. Csak normálisan beállt akváriumba telepíthető hal, különben csak felesleges állatkínzás.

[link]

Olvasgass ezen az oldalon, sok mindent leírt Platypus. És kérlek a halakkal várj, mert nem tudom kinek ígérted be, de szenvedő, döglött halaknak ő sem örülne.

2013. márc. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Azt is csinálhatnád, hogy vennél még egy szűrőt mellé, és kettővel már jobban működne a dolog.
2013. márc. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget, és a gyors válaszokat, délután megírom az eredményt :)
2013. márc. 8. 06:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!