Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tudnék az akvárium szélein...

Mit tudnék az akvárium széleinek élére ragasztani (lepattanás ellen)?

Figyelt kérdés

teknősöket fogok benne tartani és elég nagy, viszont nem olyan vastag az üveg...

ezért gondoltam h ragasztanék az élére vmit, ami kicsit védi az esetleges lepattanástól...stb

de mit és hogyan?


2013. márc. 7. 21:29
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

vhol azt olvastam, h úgy kell csináltatni az akváriumot/terráriumot üvegessel és akkor ő tud rá ilyen élvédőt tenni, h ne pattanjon le a széle...de ahol én voltam, ott a bácsi nem tudott ilyenről

lehet h akkor lejárok még néhány üvegest

2013. márc. 7. 23:54
 12/25 anonim ***** válasza:

hát én ilyenről nem hallottam. Egyik akváriumomon sincs élvédő, meg amiket árulnak gyári akváriumokat, azon sincs.


De egyébként ha bemész OBI-ba, vagy ilyen nagyobb barkácsboltokba. Ott is lehet kapni mindenféle bútorvédő ilyen L idomot. Aluminiumból is, vagy műanyagból. Van ott mindenféle.

2013. márc. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

meg hát sok víz van benne és attól is félek, h talán elenged a ragasztás stb...

de főleg a lepattanás miatt kellene vmi az élekre

2013. márc. 7. 23:56
 14/25 A kérdező kommentje:

hát akkor azt fogom tenni h majd barkácsolok össze vmit

terráriumokon láttam inkább

ha halaim lennének, akkor nem is lenne fontos

de a tekiket van h kiviszem az udvarra és este behozom stb

2013. márc. 7. 23:58
 15/25 anonim ***** válasza:

aha


hát próbáld meg az obiban nézzél szét, mert én láttam ott ilyeneket

2013. márc. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

ilyesmik szoktak lenni többféle színben, szerintem azok műanyagból vannak, bár úgy nem néztem meg közelről, de gondolom

[link]

2013. márc. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, akkor ellátogatok az obiba, aztán hátha találok vmit :)
2013. márc. 8. 00:06
 18/25 Salx Narval ***** válasza:
Mi lenne, ha nem cipelgetnéd a terráriumot, hanem vennél az udvarra egy műanyag kádacskát és csak a tekit vinnéd ki. Amúgy van itt még valami, azt hiszem nagyon kicsi az a terrárium, amit egy ember csak úgy kivisz az udvarra, főleg egy gyerek. Jóval nagyobb terráriumot vásárolj és fix helyre tedd, nem kell azt cipelgetni sehová, takarítani is a helyén kell. A teknős hamar megnő és újra vásárolhatsz egy terráriumot, jobban jársz, ha mindjárt az elején gondolsz erre.
2013. márc. 8. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

50x30 és 30 cm magas, a tekik 1 évesek (7-9 cm)

gyerek sajnos már nem vagyok (21 múltam), 160cm, 48 kg (erre értettem h kicsi) :)

vannak kisebb akváriumaim, ugyh lehet h tényleg nem ezt a nagyot fogom cipelni, de attól még szeretnék rá élvédőt, ha találok vmilyet :)

mert ha elegendő víz van benne a tekiknek, akkor azért nehéz és ha 2-3 hetente takarítom csak ki (1,5-2 hetente szoktam) akkor is ki kell borítanom belőle a vizet és félek h lepattan a széle, meg hát ezt az akváriumot üveges csinálta, nem vmi vastag üvegből

2013. márc. 8. 08:50
 20/25 anonim ***** válasza:

Leszívócsöved nincs?

Pl van ilyen pumpás.

[link]

Mondjuk ez elég szarul működik, de egy ideig működik.


Igazából elég egy sima cső is, csak meg kell tölteni vízzel a csap alatt, aztán az egyik végét befogod és a másik végét berakod az akváriumba. Aláteszel egy vödröt, belógatod a cső másik végét és elengeded, akkor átfolyik a víz a vödörbe, és nem kell borogatni az akváriumot.


Én így szoktam. Habár nincs teknősöm, csak halaim, de tökmindegy, víz az is.

2013. márc. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!