Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék guppikat és aszt...

Szeretnék guppikat és aszt szeretném kérdezni hogy milyen növény, szőrő, kaja, világitás, hömérséklet kell nekik? Meg mindent amit tudni kel

Figyelt kérdés

2013. márc. 23. 07:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%
Neonhalat is tartottam a régi 120l-es aksimba ugy megvoltak mint a pinyt
2013. márc. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%
Guppiknak meg nem kell nagy akvárium 35vagy40l tokeletes sztem
2013. márc. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Pendulum92 ***** válasza:
100%

Én minimum 54 litert mondanék. Ha szettet veszel, a szűrőt cserélni kell, úgy számolj.

A guppik elég ellenálló halak, csapvízben, és szobahőmérsékleten(20-22 fok) gond nélkül elvannak. Viszont a szűrésre figyelj oda, ammóniát nem szeretik.

Ha nem tudod elpasszolni a szaporulatot, én inkább csak hímeket vennék, ők színesebbek is. Egy 54 literes akvárium egy jó belső szűrővel kb 8-9 hímet bír el.

Neonhalat és ancit 90 litertől ajánlom. Az anci viszonylag nagyra nő(12-15cm), a neonhal kicsi, viszont nagy úszóteret igényel.

Ha teheted szerezz nekik (élő/fagyasztott)szúnyoglárvát(guppiknak), egyik kedvenc kajájuk.

2013. márc. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 _.-Akv-._ ***** válasza:
AZT
2013. márc. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Platypus ***** válasza:
100%

Én sem ajánlom a neonhal-guppi kombinációt. A neonhalak lágy vizes halak, inkább csak elviselik a kemény csapvizet, míg a guppik a kemény vizet igénylik. Kezdő akvaristának nem ajánlott 50 liternél kisebb akvárium, sokkal több gond van vele.


Minden más:

Akvarista.hu - itt olvasd el a webkönyveket

[link] - itt meg minden össze van foglalva, ami a kezdéshez kell

2013. márc. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Tehát a neonhal + guppi nem jó párosítás. Vegyél egy 70 centi hosszú akváriumot csak neonoknak, abba még mehet 2 algaevő is, vagy vegyél egy minimum 80 litereset, ha guppit és algaevőt is akarsz.
2013. márc. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!