Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek milyen? (akvárium)

Pendulum92 kérdése:

Szerintetek milyen? (akvárium)

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Látom szokás lett mostanában felrakosgatni az akváriumot, így gondoltam felrakom én is az enyémet.

Adatok:


Méret: 60 x 30 x 40 72 liter

halak: 6 db zebradánió, 6 db vörös karcsú díszmárna, 3 db szivárványos guppi

növények: jávai moha, gömbmoha, hólyagos vízikehely. Tervbe van véve a hátsó részre egy kis bővítés, szerintem valisneriával.(mert most még eléggé kopár.)

dekoráció: Tisza-partról szedett andezit kövek, egy red moor gyökér.

aljzat: 1-3 mm-es sóder.

szűrés: a mechanikait a képeken látható Sera Fil 120 látja el, az az ormótlan szivacs pedig egy ideiglenes(bekrepált a házi külsőm, üvegesnél meg van rendelve az új tartály, a befőttesüveg nem vált be) bioszűrő, két szivacsdarab közé raktam siporaxot, és damillal körbevarrtam, majd alátettem egy porlasztós légpumpát.

Háttér: kék öntapadós fólia, béna voltam a felhelyezésnél, és pöttyös lett. Bár lehet vizes is volt picit előtte :D



2013. márc. 23. 21:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Szerintem tök jó, látszik, hogy van valami konstrukciója! :)

Kicsit nagyobb akváriumban jobban el tudnám képzelni a középső fő dekorációt, de amúgy teljesen korrekt.

Meg az aljzat nem túl nagy szemcsés? Nem ül meg benne könnyen a mulm?

2013. márc. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Köszi, Én is jobban el tudnám képzelni mondjuk egy 200 literes akváriumban, de sajnos csak ez van egyelőre, abból főztem ami volt :D

Igaz, hogy vannak kicsit nagyobb kavicsok is, de vettem hozzá 1mm-esből pár kilót, és összekevertem, így a nagyobb résekbe beült a kisebb sóder, tehát nem tud nagyon beülni a mulm.

2013. márc. 23. 21:40
 3/21 anonim ***** válasza:

Hát szerintem jobban is meg lehetett volna csinálni.


Szerintem úgy tök jó lenne, hogy lenne valami jó sötét aljzat, középen a red moor a rajta lévő növényekkel, az aljzaton meg elszórva pár gömbmoha. Így valahogy nekem nem nagyon érvényesül, meg azok a kövek, meg az aljzat nem annyira tetszenek.


Meg szerintem vagy annyira profi, hogy a háttér lehetne egy mohafal. :D Mert ezen a fólián furák azok a pöttyök.


De az a lényeg, hogy neked tetsszen, és nem nekünk, elvégre te nézed minden nap. :D

2013. márc. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon tetszik a berendezés, nagyon jól néz ki, hogy a gyökéren meg a köveken vannak a növények, a halak is szépek. Csak a háttér nem igazán tetszik, de nem azért mert pöttyös lett, hanem, mert olyan egyhangú az a kék szín, én inkább növényes hátteret tettem volna. De egyébként nagyon szép.
2013. márc. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a javaslatokat Xandir, úgy is biztos szép lenne, de nekem ezek a kövek kifejezetten tetszenek :) Az aljzat lehetne sötét, de akkor nem dobná ki sajnos a köveket.


Utolsó: Eddig növényes hátterem volt, de nem igazán tetszett, kicsit mű hatása volt. De nem lesz mindig ilyen egyhangú, mivel éppen tervezem, hogy jó sűrűn benövényesítem a hátsó részt, hogy kevesebb látszódjon a kék háttérből, és már is nem kell majd növényes háttér :)

2013. márc. 23. 21:55
 6/21 anonim ***** válasza:

nem rossz bár nekem kicsit kopár az egész és nem csak a hátsó része:)

a háttér és a nagy szemű aljzat nekem sem tetszik...valahogy nem illik az összképbe :)


holnap kicsit összébb kertészkedem az enyémet és én is kiteszek egy ilyen kérdést mert mostanság elég sokan kértek tőlem képet a kicsikémről :)

de most eléggé el van burjánzódva az egész :P kicsit túl dús lett a növényzetem...

2013. márc. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Igen, egy növényes akváriumhoz képest valóban kopár. Én inkább sziklás-fásra terveztem. Nem lesz egy tipikus növényes, de azért lesz bővítve még :D
2013. márc. 23. 22:01
 8/21 _.-Akv-._ ***** válasza:

Hát én most nagyon különc leszek, de nekem csak a tető nem tetszik :D Annak meg hogy lecserélted a növényes hátteret örülök, bár feketével jobban mutatna :)


Nekem is kék van, de nekem már nem is látszik XD A növényeket meg nincs szívem levágni, mert nálam nőttek :) (És büszke vagyok magamra :D)

2013. márc. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

A tetőt ajándékba kaptam, és szerintem elég jó, meg megy a bútorokhoz is... :D :D


Most még nagyon kék, említették is, de be lesz növényesítve, és kevés fog látszani belőle.


Adhatnál egy 8-10 tő Valisneriát :D

2013. márc. 23. 23:13
 10/21 _.-Akv-._ ***** válasza:
Hmm, az pont nincs. Az istennek se akar szaporodni, de nőni meg nő, mint az állat. Hetente vagdosom, de szaporodni nem szaporodik...
2013. márc. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!