Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ilyet mennyiből lehetne...

Ilyet mennyiből lehetne csinálni (tengeri akvárium)?

Figyelt kérdés

Ezt találtam, csak szimpla nézegetés közben:


[link]


Nem akarom megvenni, csak érdekel, hogy egy 43 literes aksiban lehet ilyet egyáltalán fenntartani? Működne? Lehetne ilyen szépre megcsinálni, és ha igen kb. mennyiből?



2013. márc. 25. 16:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

mindegy, nézegesd, ezeket könnyű tartani:

[link]


[link]


Ezeket nehezebb, ilyet nem vennék:

[link]

2013. márc. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Ezt is nehéz, ilyet se vennék:

[link]

2013. márc. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
És milyen technikát javasolsz egy 40 literes tengeri akváriumba? Milyen aljzat? Ezek mind szépek, amiket linkeltél :) De talán az SPS korallok tetszenek a legjobban, bár azt nehéz tartani, ezért majd inkább választok a többi közül. Köszönöm a segítséged :) Még egyenlőre nem aktuális a téma, csak kíváncsi vagyok mennyibe kerülne technikával együtt, egyáltalán ilyen kis méretbe kell lehabzó?
2013. márc. 25. 20:56
 14/17 anonim ***** válasza:

Nem kell lehabzó


Ha egy üres akváriumod lenne mondjuk,

akkor kéne egy nagyobb tartályú akasztós szűrő (biológiai szűrésnek), és egy kis mágneses áramoltató vagy egy vízpumpa (vízforgatásra), hogy erős legyen benne az áramlat.


Talajnak legjobb az élőtalaj, mert abban vannak kis csigák, baktériumok, tengeri csillagok is. Én a Westendben a Kutsera díszállatban vettem 2 éve.


Persze lehet simán csak korallzuzalékot tenni bele, az olcsóbb, de abban nincs semmi élő, ezért amellé kéne venni egy baktérium ampullát ami 500 Ft körül van és belenyomni a talajba, hogy legalább az legyen benne.


Lámpának szerintem jobb a T5 fénycső.

[link]


Persze lehet izzóval is világítani, lentebb linkelem, csak ezt én nem próbáltam, hogy mi marad meg alatta.

pl ez a lámpa:

[link]

viszont egy kék+fehér égőt kell kérni hozzá:

[link]

2013. márc. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Na a T5 fénycsővel kapcsolatban, ahhoz pedig egy Atkinikus kék + egy 1000 K-s fehér csövet kel kérni, mert látom amit fentebb linkeltem abban nem az van. Itt viszont azzal adják:

[link]


Persze ehhez már inkább lehetne 70 literes az akvárium, mert ez valamivel erősebb, mint a kis 26 Wattos izzócska.

2013. márc. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
10 000 K (egy nulla lemaradt)
2013. márc. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Oké, köszi a részletes leírást :) Most már tudom, hogy milyen technikai háttér szükséges hozzá. Hát annyira nem is olcsó, de majd gyűjtök rá, mert nagyon tetszik. Meg ugye ha jól tudom akkor ozmo víz kell hozzá. Ilyen 20 literes méretben, elég az ioncserélt is?
2013. márc. 26. 06:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!