Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Létezik lassan szaporodó...

Létezik lassan szaporodó akváriumi csiga?

Figyelt kérdés

Tehát olyan, ami szaporodik ugyan, de lassan, nem úgy, mint a maláj tornyos.

A tylomelania-t tudom, hogy lassabban, mint a többi. Ezen kívül?



2013. márc. 26. 19:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Zebracsiga nem is szaporodik. :)
2013. márc. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azt értem én, de nem olyat akarok, ami nem szaporodik, hanem olyat, ami lassan szaporodik.
2013. márc. 26. 19:11
 3/11 Platypus ***** válasza:
100%
Theodoxus fluviatilis. A dunából lehet begyűjteni, elég csinosan néz ki, csak algát eszik, és gyök kettővel szaporodik.
2013. márc. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Állítólag a sulawesi csiga lassan szaporodik.
2013. márc. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Xandir,

A sulawesi csiga az a tylomelania, amit a kérdező írt, hogy ismeri :)

2013. márc. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

[link]

nálam sem a zebra, sem a spilky, sem a süncsiga nem szaporodott. A Neritina Ruby sem szaporodik, de olyanom nem volt, mert nem láttam soha boltban.

Az almacsiga meg azért nem szaporodott nálam, mert nyitott akváriumban volt és szerintem nem volt akkora páratartalom, hogy megmaradjanak a petéi a víz fölött.

Az szerintem csak csukott akváriumban szaporodik, nálam előbb kimászott, és volt hogy el is tűnt teljesen.


Csak a postakürt és a hólyagcsiga özönlötte el az akváriumomat, de a hólyagcsiga nekem tetszik.


A postakürtnek volt amikor beszórtam tetra wafer mixet egy sarokba, megvártam míg rámennek, és amikor már egy jó nagy csoport rajta csüngött, akkor kiszedtem őket egyben. Persze mindig maradt valamennyi, de az nem volt baj ha egy kevés van csak.

2013. márc. 27. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

hable: a zebracsiga és a süncsiga szépek, de róluk meg azt hallottam, hogy bár nem szaporodnak, de tele lesz ikrákkal az akvárium. Ezeket pedig nagyon nehezen lehet eltávolítani a vasfáról, és az üvegről. Ez igaz?


És még valami az almacsigával kapcsolatban: ők a víz fölé ikráznak? Ha igen, akkor ezek szerint így kordában tartható a létszámuk úgy, hogy az ikrákat eltávolítjuk az üvegről? A növényekre mennyire veszélyes? Cryptocorine-om, és sok jávai mohám van, illetve gömbalgám.

2013. márc. 27. 12:19
 8/11 Platypus ***** válasza:

Az összes halas boltban kapható Neritina csigára(Spiky, zebra, hagyma...stb) igaz, hogy csak sós vízben szaporodnak, és a kemény kis petéiket ragasztgatják. Üvegről egyszerűen leszedhető pengével, de a fadarabokról már nem annyira. Egyébként a Theodoxus is közeli rokon, ez is ragasztja a petéit, de elég keveset és ki is kelnek.


Az almacsigák hajlamosak növényt rágni. Nem mindegyik, de vannak kifejezetten növénygyilkos hajlamú példányok is.

2013. márc. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Értem. Sajnos ez az, ami nem túl szimpatikus a csigáknál, a peték nehéz eltávolítása. Ezért is nézegettem eddig a tylokat, mert ők elevenszülők, ha jól tudom.


Még arra tudnátok válaszolni esetleg, hogy a tylomelania-knak elég egy 30l-es akvárium, vagy kicsi nekik a hely? Garnélák mellett lennének.

Ők tényleg meg tudnak nőni 10cm-esre is?

2013. márc. 27. 17:27
 10/11 Platypus ***** válasza:

Létezik egy mini Tylo néven árult faj, ami csak 3 centi körül van, de elég csúnya a többihez képest. A többi faj tényleg megnő 10 centi fölé, még ha lassan is, így nano akváriumba nem ajánlott fajok. A szaporodásuk elég nehézkes, mert váltivarúak, és nem lehet megkülönböztetni a hímet meg a nőstényt. 4-5 csigát kell legalább venni, hogy biztosan legyen hím és nőstény is köztük. És valóban elevenszülők.


De egyébként ha használsz easy carbot, akkor nem nagyon szokott gond lenni a csigaszaporulattal. Még a barna csigákat is visszafogja.

2013. márc. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!