Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fodros levelű vízikalász...

Fodros levelű vízikalász probléma?

Figyelt kérdés
Üdv! Következő lenne a problémám, a fodros levél vízikalászomnál tapasztaltam azt a problémát, hogy egyik napról a másikra a levelek kilyukadnak és elmállanak. Némely új levél deformáltan jön ki. És ez a lyukacsosodási probléma terjed át más növényekre is többek közt a cryptokra is. Csak komoly válaszokat várnék. Köszönöm.

2013. márc. 26. 21:31
 1/9 YourDestiny ***** válasza:
2013. márc. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi de ezt már olvastam, és nem illik egyik leírásra sem, minden egy "pillanat alatt történik, megfigyeltem, 20 perc alatt tönkrement egy nagy levél, és terjed át másikra is, komolyan mondom olyan mint ha valami vírus (tudom idiótán hangzik) lenne. Kivettem a vízi kalászt. Úgy tűnik megállt, de azért biztonság kedvéért raktam be nekik, egy kis plusz kalciumot.
2013. márc. 26. 22:20
 3/9 csejani ***** válasza:
Ha jól tudom a crypto fajoknál ez akkor következik be ha a víz értékei hirtelen változnak de ezt a növények kiheverik! Újonnan kerültek az akváriumba a növények? Esetleg újra lett indítva az aksi vagy nagyobb vízcsere volt?
2013. márc. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A vízi kalász lett átültetve, rajta mutatkozott elsőnek és most terjedt át a cryptokra. Jelenleg stagnál, új levelekre nem terjedt, de amiken jelentkezett az elkezdett szétmállani...
2013. márc. 27. 00:08
 5/9 csejani ***** válasza:
Fodros levelű vízikalász vagy fodros levelű vízi kehely? Ha mégis kehely akkor az is crypto és lehet attól hogy most lett ültetve és meg kell szoknia az új helyét. Szerintem erről lehet szó és ezt majd kiheveri a növény csak elveszít egy pár levelet.
2013. márc. 27. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Fodros levelű vízikalász.
2013. márc. 27. 06:49
 7/9 csejani ***** válasza:
Akkor nem tudom a tünetek amiket leírtál nállam a cryptoknál jelentkeztek ültetés után de egy idő múltával elmúltak. Lehet itt is ez a helyzet.
2013. márc. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sok levél szokott elmállani? Mert nekem növényenként 5-6. És az is érdekes, hogy azokon a növényeken is jelentkezett amit már fél éve ültettem. Komolyan mint valami ragály...
2013. márc. 27. 11:57
 9/9 csejani ***** válasza:
Hát ez nagyon változó volt nálam volt olyan növény amin egyáltalán nem másokon egy kettő de volt olyan is amin szinte alig maradt levél...
2013. márc. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!