Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A tv-ben szokott menni ilyen...

Simon Márk1999 kérdése:

A tv-ben szokott menni ilyen akvárium berendezős műsor? Szerintem nagyon jó lenne mert aki ért hozzá attól sokat lehet tanulni meg minden

Figyelt kérdés

2013. márc. 28. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, van ilyen műsor, de túl sokat nem lehet belőle tanulni.

Megaakváriumok a címe (talán) tengeri akváriumokat raknak össze.

Az egész műsor arról szól, hogy egyre lehetetlenebb határidőkre pakolnak össze akváriumokat.

Tipikus amerikai hatásvadász dolog.

Semmi beérés, semmi egyensúly, semmi természetességre való törekvés, csak a nagy hajsza.

Van egy biológus a csapatban, nem azért, hogy jó feltételeket teremtsen az élőlényeknek, hanem hogy túléljék a hercehurcát.

1-2 jó trükköt el lehet tőlük lesni, de az alap felfogásuk nekem nagyon nem szimpatikus.

2013. márc. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Ha az "akvárium építők"-re gondolsz, az egy vacak...

Az a living colors

egy amerikai tipusú dolog. Szép szines, de köze sincs a tengeri akvarisztikához.

2013. márc. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

mert amúgy nem szállíthatnak beérett vizet és tölthetik fel azzal az akváriumot, ugye?


Nem kekeckedni akarok, tény hogy a csicsára megy az egész, de szerintem értenek ott azért egy keveskét hozzá.

2013. márc. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez nem műsor, de 20.-án csinálták az első ilyet, és remélhetőleg lesz több is, mert pozitív visszajelzések érkeztek róla.


[link]

2013. márc. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

18:38


Nem azt mondtam, hogy nem értenek hozzá, hanem hogy rosszul használják a tudásukat.

Példának is mondtam, hogy pl a biológus nem azon agyal, mit mivel a legoptimálisabb összerakni, hanem hogy hogy gyógyszerezze agyon a halakat a stressz ellen, mert a megrendelőnek 1 héten belül kell az akvárium.


Ért hozzá, mert teljesíti a feladatát, csak éppen az alap elvek néha szöges ellentétbe mennek azzal, amiért ez a hobbi kialakult.


Itt, és más fórumokon is gyakran találkozik az ember olyan hozzáállással, hogy valakinek tetszik valami, és azt mindenáron meg akarja valósítani, akár működik, akár nem.

Ha nem működik, nem azon töri a fejét, hogy alapjaiban mit változtasson, hanem azon, hogy csak azért is véghez vigye a hülyeségét, bármilyen fél megoldással.


Pedig az egészséges hozzáállás az lenne, ha megismerne néhány (természetben is) működő alternatívát, azok közül kiválasztaná azt amelyik tetszik, és módja van megvalósítani, és lekoppintaná azt, ahogy az a természetben is működik.


Igazából ez lenne az akvarisztika lényege, nem az, hogy akár a 4 éves hülyegyereknek, akár egy unatkozó amerikai milliomosnak megtetszik valami, és ahhoz foggal körömmel ragaszkodik, és leszarja, hány élőlény halálát, kínszenvedését okozza ezzel.

Ahogy mondani szoktam, 400 millió évnyi evolúciót nem lehet pénzzel, meg hóbortokkal megváltoztatni.

2013. márc. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én a megakaváriumból csak egy részt láttam, de fogtam a fejem, amikor majdnem leejtették a cápát. Lehetett izgulni, hogy sikerül e nekik átköltöztetni, vagy kinyírják a halat, amit egy nő pár éven át nevelt.

Végülis sikerült, de necces volt, és rossz volt nézni ahogy csinálták.


Bár lehet, hogy 2 részt láttam, mert egy olyan is volt, ahol 1 nap alatt cseréltek le egy tengeri akváriumot.

A végén nagyon el voltak ájulva saját maguktól, de nekem nem tetszett az új akvárium, és szerintem ez nagyon veszélyes játék, hogy 1 nap alatt egybebaszunk korallokat, halakat, mindent. Még akkor is ha beállt vízbe teszik.

2013. márc. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A legértelmesebb, amit a TV-ben láthatsz: [link]


Amúgy Tanked és Fish Tank Kings van (ne kérdezd a magyar címüket) és #5-nek igaza van. Sajnos ezek közül egyik sem a halak számára ideális környezet megteremtéséről szól. Mert, még ha megelőlegezzük is nekik, hogy a színfalak mögött gondoskodtak az akvárium biológia egyensúlyának beállításáról, azt nem tudjátok bebeszélni egy akvaristának se, hogy pl. a gördeszkás rámpába épített akváriumban a halak nincsenek halálra stresszelve (asszem ez épp a fish tank kings volt). De ha megnézed, kedves kérdező, mindkét műsorban súlyosan túl vannak telepítve az akváriumok. Az addig oké, hogy úgy a látványos, ha nem nagyítóval kell benne keresni a halakat, de 40 literes akváriumba Stendhal-halat rakni nem kifejezetten profi dolog (ha jól emlékszem, ez a Tanked volt, nekik volt néhány édesvízi akváriumuk is).


Az a baj, hogy az akvarisztika az emberek nagyon kis rétegét érdekli. Tehát egy akvarisztikával foglalkozó műsort nem néznének elegen, ahhoz, hogy kifizetődő legyen (hacsak nincs benne dráma, feszültség és szavazás nyereményjátékkal).

2013. márc. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!