Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az baj, ha színfokozóval...

Az baj, ha színfokozóval etetem a halamat?

Figyelt kérdés

A bettámat színfokozóval etetem. Régebben szebb színe volt, most meg szinte fekete. A sötétkékről. Sötét talaj, sok növény, bujkáló, 54 liter. 500l/h szűréssel. A színfokozót most kezdtem el.

Ilyenekkel etettem még: lemezes, fagyasztott tubi, szemcsés táp, meg van szárított tubi is, de azt nem használom annyira. Mi lehet a baj? Vannak más halaim is, de azok nem szoktak feljönni a kajáért, nekik szeücséset adok, vagy a lemezest a vizbe rakom, és leúszik az aljára a kaja. Etethetem vele, vagy álljak le? Mitől lehet színesebb?


2013. márc. 29. 07:39
 1/5 Platypus ***** válasza:

Az olyan színfokozók rendben vannak, amikben astaxanthin van. A gagyibb tápokban viszont hormonok vannak, amiktől egy darabig szebb lesz a halad, aztán idővel kipurcan az immunrendszere. Mivel márkát nem írtál, feltételezem nem éppen jó minőségű kajával etetsz, a szárított tubi egyenesen borzalmas választás.

Ha jó minőségű tápot adsz élővel, fagyasztottal és ha a halaid olyanok, főtt zöldségekkel kombinálva, akkor szép színük lesz mindenféle fokozó cucc nélkül is.


De a hiba lehet a vízminőséggel is.Mennyi halad van, milyen fajták és milyen gyakran cserélsz vizet?

2013. márc. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Megnéztem, és van benne astaxanthin. :) Egyébként panzi a márkája. Törpe páncélosharcsák. Hetente 30%.
2013. márc. 29. 08:30
 3/5 anonim ***** válasza:

Én akkor adtam színfokozót, amikor elkezdtem halazni, még az elején, de nem lettek szebbek tőle. Rájöttem úgy az első hónap után, hogy semmi értelme. Szerintem a színfokozás az csak kamu szöveg, hogy el tudják adni a terméket.


Mostanában már fagyasztott artemiát, fagyasztott cyclops-t, néha élő tubifexet, vagy fehér szúnyoglárvát adok nekik. Ez jobb, egészségesebb kaja, és a színükkel sincs semmi gond. Szépek a halak.


Lemezest csak akkor adok ha lusta vagyok kivenni a hűtőből a fagyasztott kockát, de ez elég ritka eset.

2013. márc. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Platypus ***** válasza:

Az astaxanthin jó, de magában kevés, ha egy rossz minőségű tápba belerakják, és a panzi egy elég alja márka. Vegyél egy tálca vegyes fagyasztottat, ez úgy 500 Ft, és ennyi halnak egy fél évig elég.


Minden színfokozótól fontosabb, hogy kiegyensúlyozott és vitaminokban gazdag kajája legyen a halaknak.

2013. márc. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Száritott tubit csak egyszer adtam nekik. :D azóta nem használok. Hát nálunk nincs élő kaja. De majd valahogy probálok venni. Most akkor cseréljem le a lemezest is? Mert az is panzi. A fagyasztottat nem tudom, volt rajta egy papírdarab, de leszedtem.
2013. márc. 29. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!