Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sügerek etetése?

Sügerek etetése?

Figyelt kérdés

Afrikai sügérek etetéséhez milyen kaja javasolt?

És kb mennyit kell adni nekik? Mondjuk 20db mbuna sügérről lenne szó.



2013. márc. 30. 12:16
 1/8 YourDestiny ***** válasza:

Én 10 kifejlett mbuna méretűnek egy kockát szoktam a fagyasztott kajából. Tehát ebből:


[link]


Van olyan is, ahol dupla kockák vannak egyben, abból ugye egyet.


Mbunáknak növényi és nem növényi egyaránt mehet. Legalább két fagyasztott kaja legyen, egy harmadik száraz táp pedig kiegészítésnek. Fagyasztott artémia vagy cyclops nálam alap. A fehér szúnyoglárva is jó. Mellé mehet heti egyszer vörös szúnyoglárva. Növényiből mehet a száraz táp. A Hikari jó minőségű, nekem most például Sera Flora van, azt is szeretik.

2013. márc. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 YourDestiny ***** válasza:
*Van olyan is, ahol dupla kockák vannak egyben, abból ugye FELET tíznek.
2013. márc. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 YourDestiny ***** válasza:
Ja igen... a magas fehérjetartalmú kajákat kerüld. Pl. marhaszív, száraz tápok, mint a granulátum. Tubifexel se etess. Az első válaszomban a szúnyoglárvákat is fagyasztott tápra értettem, mint a sórákot és cyclopsot. Száraz kajából a szúnyoglárva kerülendő, nulla a tápértéke.
2013. márc. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!


Tehát akkor főeleségként fagayasztott kajákat, mint amiket felsoroltál és akkor mellé mehet egy kis száraz növényi. Megnéztem a hikari excell-t, de az nagyon drága, akváriumplusban kimére a sera flora kb 3-ada. Akkor inkább én is azt választanám. Mondjuk én vörös szúnyoglárvára azt hallottam, hogy kerülendő.


És ha mondjuk lenne demasoni is, ami ugye elég kényes a kajára, akkor miben változna az étrend?

2013. márc. 31. 12:32
 5/8 YourDestiny ***** válasza:
A vörös szúnyoglárva egyes mbunák esetében kerülendő, szóval fajfüggő. A demasoni jó példa erre, neki nagyrészt növényi kell. Amelyik nap nem növényi kaja megy, érdemes lehet a fagyasztott eledelt keverni egy kis növényivel. De egyébként ha nem zabál be, a ciklopsztól, artémiától és fehér szúnyogtól nem lesz baja. A hikari valóban nem a legolcsóbb száraz kaja, de sokáig kitart. Állítólag... mondjuk nekem még nem volt, de sok sügeres ajánlja nagy lelkesedéssel. A Sera Flora is teljesen jó táp egyébként. Még annyi, hogy ha demasoni lesz az akváriumban, akkor alga legyen a köveken, ugyanis nála egyrészt az alap kiegészítés, folyamatosan az algákat kapargássza a kövekről, másrészt ezzel meg is tudod oldani, hogy nagyrészt növényi alapú kajához jusson.
2013. márc. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 YourDestiny ***** válasza:
De egyébként forrázott zöldségekkel is lehet próbálkozni. Felaprítod, leforrázod, hogy megpuhuljon és süllyedjen, aztán jöhet a teszt. Uborkát, salátalevelet, stb. az mbunáknál ki lehet próbálni.
2013. márc. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 YourDestiny ***** válasza:
Az a fontos, hogy ne legyen vegykezelt (főleg télen probléma ez).
2013. márc. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi ismételten, sokat segítettél!
2013. ápr. 1. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!