Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan szaporodik a gömbmoha...

Hogyan szaporodik a gömbmoha a természetben?

Figyelt kérdés

Azt olvastam,hogy mi úgy szaporithatjuk,hogy felvágjuk kisebb darabokra,ez igaz?

a természetben ez hogy működik?



2013. márc. 31. 21:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Akváriumi körülmények között valóban több darabra vágják, egyesek a kis darabokat össze is varjak hogy minél inkább gömb formája legyen. A természetben egy pl föld darabbal indul amit görget a sodrás és egyre több alga rakodik rá, így nő egyre nagyobbra, szaporítani szerintem csak mesterséges úton lehet darabolással, bár ebbe nem vagyok biztos (majd kijavítanak) Ami biztos hogy nem moha hanem alga, csak a köztudatba moha néven került be.
2013. ápr. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
vagy azt is hallottam,hogy ha már nagyok és idősek,akkor szét tudnak könnyen esni.lehet,hogy a természetben is igy szétesnek?
2013. ápr. 1. 16:55
 3/4 anonim ***** válasza:
Valószínű, és a kisebb darabokat görgeti az áramlás, de olvastam van japánban egy ..... nevű tó abba vannak 30 centisek is.
2013. ápr. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
a tó neve:Akan tó
2013. ápr. 1. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!