Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az igaz hogy ha nagyobb...

Az igaz hogy ha nagyobb áramlás van az akváriumba, akkor a halak számára valamennyire nagyobbnak érezhető az akvárium?

Figyelt kérdés
ezt mondta nekem egy ember....
2013. ápr. 3. 19:15
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Én tavaly cserére ítéltem az egyik akváriumom 80-liter volt, rá lett téve a 200-literesre szánt technika külső+belső szűrő, mindkettő fojtva lett, így olyan 500-600-liter/óra volt a keringés, bele kerültek a 200-ba szánt halak szemmel látható volt hogy szarul érzik magukat hiába volt keringés, megjött a 200-as, áttettem őket szemmel látható volt a változás, moha csipkedés, óriási étvágy, hatalmas úszókedv,szinte veszélyes volt amit némelyik csinált. Később lettek megnyitva a szűrő csapok, nem foglalkozott egyik se az áramlással, a kicsi aksi után ha 200l/h-val ment volna a keringés akkor is örömujjongásba kezdenek.


Tehát szerintem az áramlás nem oszt nem szoroz, az akvárium méret számít, kisebb akváriumban még nagyobb kárt csinál mert leszűkíti a halak mozgásterét.

2013. ápr. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
YourDestiny én azért magam szeretek meggyőződni mindig mindenről szal figyelem a halaimat hogy ,hogy érzik magukat , mert azt lehet látni ...
2013. ápr. 4. 17:02
 23/23 YourDestiny ***** válasza:
Nem, nem így van. A legtöbb esetben semmilyen jelét nem látni annak, ha egy hal nem érzi magát jól az adott környezetben. Az, hogy úszkál, még nem egyenlő azzal, hogy minden rendben. Szóval nem így van, és ezt egész nyugodtan elhiheted.
2013. ápr. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!