Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A halakhoz mi kell, milyent...

A halakhoz mi kell, milyent érdemes tartani?

Figyelt kérdés

Szeretnék tartani halakat is,igaz van már egy teknősöm...Ugye nem rakhatom össze őket?Sárga fülű a tekim..:)

A fő kérdés:

Mit kell hogy jól érezze magát?Levegőztető kell,vagy elég ha veszek neki növényeket,és az csinál oxigént?Vízmelegítő is kell?Majd most télre amikor fűtünk?

És ezek a kellékek mind kellenek az aranyhalhoz is?Ha szeretnék aranyhalat akkor is kell mindez?


2009. szept. 21. 13:30
 1/6 anonim válasza:

Nekem aranyhalam volt együtt guppival és neonhallal. Ja meg volt volt alganyalóm 2. Nekem az akváriumba volt 4-5 féle növény,több szál belőlük,levegőztető,vízmelegítőt én nem használtam. Meg tele volt az alja apró kavicsokkal színes golyókkal,meg egy olyan "házikóval" amibe el tudtak bújkálni.

Kell az aranyhalhoz is. És az aranyhal nem igazán szereti a kis helyet.

2009. szept. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én,amit így neked,azaz kezdőnek javasolnék;Elöször is kezdjük az elején:Nem tarthatsz Teknősbékával együtt halat.Én Guppyt ajánlanék neked.De ez változik annak függvényében hogy mekkora akváriumot engedhetsz meg magadnak(hely/pénz).Én mindenképp egy nagyobbat ajánlanék,de ha jol sejtem,kis akváriumot szeretnél.Vegyél szerintem 5 azonosnemü guppyt(h ne szaporodjon)A guppy szp is,és strapabíró is.Kell szűrő,ha levegőztetni is tud,akkor már levegőztet nem is kell.Jah, amugy az 5 guppyt én 20 literbe tenném.Szoval kell fűtés és lámpa is.Aljzatnak egy 2-3mm es talajt válassz.Ennek az az egyik jelentőssége,hogy a kaja ne essen be a nagy kövek közé,mert akkor berohad.Kellene élőnövény,amugy a növények miatt a talaj relatív vastag legyen,hogy jól tartsa a növényeket.Én átokhínárt vennék bele,meg jávai mohát.Dísznek követ,vasfát,vagy amit szeretnél.Arra figyelj hogy ne legyen meszes amit a vízbe teszel.Kell továbbá vízkezelő,ami klórtalanít is.Szák és a hal:).Nomeg a kajárol se feledkezzünk meg:)Szia Lucky,Ha van kérdésed vagy más halban hondolkodtál akkor írd ide,és válaszolok,segitek amit tudok.Amugy aranyhalnak legalább 100 liter kell,ugyhogy nem ajánlom,de ha megtudod teremteni az élőhelyéhez szükséges dolgokat,akkor hajrá:)Szia
2009. szept. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Vagyis az aranyhalat nem lehet ugy tartani hogy egy kör akvárium és abba alul kicsit kavicsok és víz meg bele a hal?
2009. szept. 21. 17:14
 4/6 A kérdező kommentje:
És egy guppi mennyibe kerül?Meg az akvárium a guppinak mekkora kell?Vagyis mondtad hogy kb. 20 literes az mennyibe kerül?
2009. szept. 21. 17:15
 5/6 anonim ***** válasza:
A gömbakvárium teljességgel alkalmatlan a haltartásra.Erröl nem akarok vitát nyitni olyan emberekkel akik ugy gondolják hogy jó az a halaknak,ne reagálon senki ilyesmivel.A 20 litert ha ugy fel tudnád szerelni ahogy leírtam az nagyon jó lenne."0 liter akvárium kb 2000ft.A talaj ugy 5 kg kb 500ft.A szűrő ugy 3000 a fűtés is kb annyi a lámpát sajnos nem tudom.A kaja kb 400ft a növny,amiben 8szál hínár van 480ft.Követ pedig tudsz szedni lent is,csak vigyázz hogy tiszta,vegyszer,olaj és mészmentes legyen.Jól megsikálod,kifőzöd,hogy meszes e ugy tudod ellenőrizni,hogy ha ecetben pezseg akkor ecetes.Ha van kérdésed szivesen leírom részletesen neked.Ha írsz a kérdéseidről egy listát a pingvin8@citromail.hu -ra akkor nagyon szivesen válaszolok.Segítek amiben tudok.És ajánlom figyelmedbe,hogy olvass el egy akvarisztika könyvet,hogy egy kis alap legyen a fejedben,hogy tényleg szép és "egészséges" akváriumod legyen.Várom a kérdéseidet,ha akarsz kérdezni.Üdv Lucky
2009. szept. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én gyakorlott akvarista vagyok ezért én nem ajánlom a 20 literes akváriumot mert nagyon gyakran kell takarítani azért mert kicsi. Legalább 40 literes kell. Úgy kell számolni hogy 1cm hal 1 liter víz. Vagyis 3 db 5cm-es aramyhalhoz 15 literes akvárium min. De ugye ezek a halak nőnek is mert nem marad 5 cm-es. Az aranyhal képes a levegőből is oxigénhez jutni ( a víz felszínén pipál) de kell egy levegőztető mert nem jó neki. Vízmelegító nem szükséges mert a 0 fokos vizet is birják ( azért ne próbáld ki :) Ha trópusi halakat is veszel azoknak kell a melegítő. Szerintem először egy féle hallal próbálkozz. Az aranyhal könnyen tartható és viszonylag igénytelen és szép is.

Ha segíthetek valamiben mugodtan írj.

Üdv.

2009. szept. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!